За даними ЗМІ, нардеп фіктивно розлучився зі своєю дружиною, щоб переписувати на неї свої статки. Через неї політик володіє нерухомістю за кордоном.
Імʼя Ігоря Палиці найчастіше асоціюють з олігархом Ігорем Коломойським, з яким він повʼязаний через нафтовий бізнес групи "Приват". Палиця неодноразово був обраний народним депутатом, у різні роки очолював Одеську ОДА і Волинську облраду і протягом своєї політичної карʼєри спромігся стати фігурантом скандалів та кримінальних справ.
Інформатор зібрав найбільш суперечливі епізоди з життя Ігоря Палиці.
Журналісти "Української правди" знайшли маєток лідера партії "За Майбутнє" у французьких Каннах. Виявилось, що він перебуває у власності родини нардепа ще з 2019 року.
"Депутат Палиця, за словами співрозмовників "Української правди" у політичних колах, перебував на цій віллі на початку серпня. Джерела у правоохоронних органах повідомили, що депутат Палиця двічі виїжджав за кордон за час воєнного стану", – йдеться у розслідуванні.
За даними французьких реєстрів, маєток зареєстрований на фірму колишньої дружини Ігоря Палиці – Оксани Палиці.
Також з Палицею повʼязаний інший маєток у Франції - неподалік від Куршевеля у селищі Межеу. Він так само зареєстрований на компанію Оксани Палиці.
Фірма-власник ПАТ "Центрелеватормлинбуд", повʼязана з Ігорем Палицею, планує перебудувати історичний особняк Івана Терещенка в центрі Києва під офісний центр, чим фактично може знищити памʼятку архітектури. Про це розповіла Олена Терещенко, дружина правнука історичного власника будинку Мішеля Терещенка. За її словами, Департамент міського благоустрою КМДА вже нібито підготував відповідний дозвіл, але поки що власника об'єкта стримує суд щодо власності на землю, який мав відбутися 17 травня і був перенесений.
За даними аналітичної системи YouControl, офіційно "Центрелеватормлинбуд" належить кіпрській компанії Vensimars Management Limited, однак її власницею є Оксана Палиця, ексдружина Ігоря Палиці. Політик стверджує, що він розлучений зі своєю дружиною від 2002 року, однак, за даними ЗМІ, є підстави вважати, що розлучення є фіктивним і було зроблене для уникнення декларування всіх активів Оксани Палиці.
Державне бюро розслідувань продовжує досудове розслідування у кримінальних провадженнях про так звані "Харківські угоди", які були ратифіковані Верховною Радою більше ніж 13 років тому. Згідно з цими документами, термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі було подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років. Слідство стверджує, що саме ці угоди стали одним з чинників, які сприяли окупації Криму Росією у 2014 році.
27 квітня 2010 року, за них проголосували 236 народних депутатів, серед яких був і Палиця. Своєю чергою у 2021 році політик намагався спростувати інформацію, запевняючи, що в той день його не було в залі засідань Верховної Ради, а його депутатська картка спрацювала без його відома.
"[Андрій] Клюєв (соратник Януковича), подивившись, кого немає в залі з опозиції, дав команду видати картки тих людей, і вони голосували десь в рамках фракції Партії регіонів", - стверджує депутат, додавши, що до окупації Криму призвели не "Харківські угоди", "а байдужість і жадібність влади".
У липні 2021 року Палицю викликали на допит до Служби безпеки України.
Відзначимо, що Палиця відомий своїми "прогулами" засідань Верховної Ради. Повʼязаний з цим фактом і ще один інцидент - прийняття у 2012 році закону "Про засади державної мовної політики", що лобіювався оточенням Януковича. У той момент картка Палиці, як він стверджував, теж спрацювала без його присутності в ВР.
"Зараз я перебуваю за кордоном у справах, пов'язаних із навчанням мого сина, і фізично не міг проголосувати "за" ухвалення цього закону... Країна, яка має кордони, прапор та гімн і претендує на лідерство в Європі, повинна мати єдину державну мову, і ця мова — українська", - казав політик.
У розслідуванні проекту "Слідство.Інфо" від серпня 2017 року йдеться, про приватну армію під прикриттям громадської організації, яка ймовірно належала та фінансувалася тодішнім головою Волинської обласної ради Ігорем Палицею та здійснювала вплив та контроль над опонентами. За даними журналістів, утворена у 2014 році організація "Варта порядку", нібито, мала на меті співпрацювати з правоохоронними органами. Зокрема, вона охороняла будівлі Волинської обласної ради.
Водночас, за інформацією ЗМІ, структура фігурувала у кримінальних провадженнях:
Тодішній керівник Волинського обласного управління СБУ Олександр Феланюк зазначав, що керівник "Варти порядку" Олександр Тиводар ймовірно має причетність до контрабанди і стеженні за посадовими особами. Також журналісти дізналися про особливості роботи "Варти порядку" від людей, які пов’язаними з організацією.
Виявилося, що попри те, що закон забороняє членам громадських формувань отримувати заробітну плату, за словами співрозмовників журналістів, члени "Варти порядку" щомісяця отримували готівку.
"Коли на якісь мітинги їздили, допомагали, охоронялися якісь території, об’єкти, отримували більше. Коли нічого не робили, то отримували небагато... До 10 тисяч гривень. Більше ніхто не отримував", - сказав співрозмовник розслідувачів.
Щороку "Варті порядку" перераховували 50 тисяч гривень з міського бюджету Луцька, але основні витрати "громадського формування" покривав Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом".
У 2015 році журналісти оприлюднили переписку тодішнього голови Одеської обласної державної адміністрації Ігоря Палиці й народного депутата Віталія Хомутинніка у якій останній консультує губернатора з питань схем і "тарифів" на українській митниці.
"... Там правоохоронці в доляшкє. А основний організатор Мухін, у Макара зам. Ти коли будеш в Києві?", - пише Хомутиннік.
За словами журналістів, "Макаром" називали тодішнього заступника глави Державної фіскальної служби Анатолія Макаренка. А "замом" Макаренко у переписці згадується директор департаменту аналізу ринків і протидії митним правопорушенням Олександр Мухін.
У 2019 році Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження, фігурантом якого є Ігор Палиця. Мова йшла про розслідування схеми фальсифікації спецдозволів на користування надрами. За словами слідства, у березні 2016 року на сесії Волинської облради за ініціативи голови облради Ігоря Палиці депутати схвалили створення комунального підприємства "Волиньприродресурс". Основною метою створення підприємства був видобуток бурштину.
За інформацією журналістів, в період 2016-2017 років "Волиньприродресурс" і кооператив "Геолог", за попередньою змовою з головою Волинської обласної ради, внесли недостовірні відомості у документи, які надавались для отримання спеціальних дозволів на користування надрами. В результаті було занижено розмір офіційних платежів до державного бюджету з більш ніж 600 млн гривень до 37,9 млн гривень.
За даними із реєстрів та інших відкритих джерел, на які посилаються журналісти, у 2016 році Ігор Палиця отримав дохід у 35 млн грн, який відобразив у декларації. Сам він запевняв, що це кошти, які він отримав за продане компанії "АМЕРСФУТ" майно у 2016 році. Водночас, згідно з декларацією, у 2016 році Ігор Палиця володів лише одним майном — нежилим приміщенням у Києві площею 267,8 кв.м., яке він придбав у травні 2013 року за 3,4 млн грн.
Згідно з документами виходить, що Палиця купив приміщення за 1500 доларів за кв. метр, а продав — за 5140 доларів за кв. метр і, враховуючи інфляцію, дохід бізнесмена склав 250%.
"Але річ у тому, що у компанії "АМЕРСФУТ", яка нібито купила приміщення, не було достатньо грошей, щоб заплатити 35 мільйонів гривень за нерухомість Палиці, а фактичне нерухоме майно в Києві не відображалось у його фінансовій звітності. Більше того, сама компанія засвітилася в операціях із зятем Геннадія Боголюбова, ексбенефіціаром “Приватбанку” і діловим партнером Ігоря Коломойського, яким є і сам Палиця" - стверджують журналісти.
У звʼязку з цим Офіс генерального прокурора 20 січня 2021 року відкрив кримінальне провадження щодо Палиці за заявою організації Центр протидії корупції. Провадження веде ДБР.
У 2021 році нардеп посів 44 місце в списку найбагатших людей України за версією журналу Forbes зі статками у 230 млн доларів. Портфель бізнесмена включав нафтовий напрямок групи "Приват", а саме частки підприємства "Укрнафта", Кременчуцького НПЗ, заводу "Нафтохімік Прикарпаття", Дрогобицького НПЗ і мережі АЗС на 1500 станцій. За словами Палиці, 10% акцій усього нафтового напряму групи "Приват" оформлено на його колишню дружину і сина.
Навесні 2022 року через російські ракетні удари по Кременчуцькому НПЗ і втрату більше ніж 150 заправок "Укрнафти" у звʼязку з окупацією або знищенням Палиця отримав кілька десятків мільйонів доларів збитку. Восени того ж року держава забрала в управління "Укрнафту" та "Укртатнафту" (Кременчуцький НПЗ).
Тим часом статки Ігоря Коломойського станом на кінець 2022 року оцінювалися у 850 мільйонів доларів США – він перестав бути доларовим мільярдером після того, як активи "Укрнафти" та "Укртатнафти" були відчужені на користь держави.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.