У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Але можливо йому це вигідно
Статки Ігоря Коломойського на цей час оцінюються у 850 мільйонів доларів США – він перестав бути доларовим мільярдером. Так сталося після втрати найцінніших активів, «Укрнафти» та «Укртатнафти».
Про це повідомляє Forbes, - передає Інформатор. До початку російської навали статки Коломойського видання оцінювало у 1,8 мільярда доларів, але вони були переоцінені після того, як активи «Укрнафти» та «Укртатнафти» були відчужені на користь держави.
Співрозмовник Forbes у Офісі президента та партії «Слуга народу» повідомили, що перші місяці з початку війни Коломойський не допомагав країні, нічого не перерахував на допомогу армії. «Тому стосунки сильно зіпсувались, зараз вони критичні», - повідомив співрозмовник.
Влітку Коломойський почав виділяти гроші на обороноздатність, проте це не захистило його активи від націоналізації, бо його компанії не платили податки у повному обсязі, та створювали ризики перебоїв з пальним, повідомив виданню один з урядовців на умовах анонімності, таку ж причину назвав й депутат зі «Слуги народу».
Є й інша версія – нібито Коломойському вигідно передати державі активи, які генерують збитки. «Вперше за всю історію бачу подібну реакцію Коломойського – тобто жодної реакції. Він просто мовчить», - повідомив виданню головний редактор «Нафторинку» Олександр Сіренко. Директор консалтингової групи «А-95» так само вважає що «приватівцям» вигідно, щоб держава зберегла та розвивала активи.
Що належить Коломойському, за даними Forbes:
→ мережа АЗС із 1000 станцій, Нафтохімік Прикарпаття, JKX Oil&Gas (оцінка частки Коломойського – $180 млн);
→ Нікопольський та Запорізький феросплавні заводи, а також Марганецький та Покровський гірничо-збагачувальні комбінати ($120 млн);
→ ДніпроАзот ($30 млн)
→ медіагрупа 1+1 ($70 млн)
→ яхти Lauren L, Trident, Mustique і Malibu і два літаки Hawker 850XP і Hawker 800XP ($170 млн)
→ нерухомість і заводи у США ($100 млн)
→ готівка ($140 млн)
→ чотири обленерго ($20 млн)
→ Іллічівський морський рибний порт і Чорноморський паливний термінал ($20 млн)
→ авіакомпанія МАУ (без оцінки)
В липні 2022-го президент Зеленський, ймовірно, позбавив Коломойського українського громадянства. У реєстрі Державної міграційної служби для перевірки паспортів його паспорт значиться як недійсний. У мережу потрапила нібито копія відповідного указу президента. Проте жодних офіційних документів на сайті ОП досі не опубліковано.
На початку листопада 2022-го акції «Укрнафти» та «Укртатнафти» були відчужені на користь держави. Ці активи – вагома складова бізнес-імперії неформальної групи «Приват» Коломойського та Геннадія Боголюбова.
До націоналізації 50% +1 акція «Укрнафти» належали державній «Нафтогаз України», групі «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова – близько 42% акцій. Решта – міноритарні акціонери. До війни Forbes оцінював «Укрнафту» майже у $1,5 млрд. Зараз вартість компанії – $748 млн. Частка групи «Приват» – $314 млн.
Від початку війни компанія має труднощі з реалізацією нафти. Нафтопереробні заводи обстрілює Росія, експорт нафти заборонено.
Кременчуцький НПЗ, який належить «Укртатнафті» – найбільший в Україні нафтопереробний завод, який займав понад третину всього українського ринку палива. Росія випустила по заводу понад 30 ракет. З березня підприємство не працює. Втрати від обстрілів – $400 млн, за оцінкою Київської школи економіки. Виторг компанії у 2020-му 34,3 млрд грн, чистий прибуток – 42,2 млн грн.
Forbes оцінює частку Коломойського та Боголюбова в «Укртатнафті» у 28%, стільки ж – у Олександра Ярославського, решта – у НАК «Нафтогаз України». До війни Forbes оцінював весь актив у $830 млн, зараз – $178 млн.
Раніше ми писали про те, Коломойський втратив Приватбанк.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.