Дефіцит електроенергії в енергосистемі країни може сягнути 30-35%
За базовим сценарієм компанії Yasno, взимку 2024-2025 років українців очікують 12-годинні відключення електропостачання. Такий прогноз оприлюднив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко.
В інтерв'ю Delo.ua Сергій Коваленко повідомив, що дефіцит електроенергії в енергосистемі країни може сягнути 30-35%. Це призведе до того, що після заживлення критичної інфраструктури, для побутових споживачів залишатиметься лише 50% електроенергії. Отже, в середньому українці можуть розраховувати на 12 годин світла на добу.
"Мій базовий прогноз — в енергосистемі буде дефіцит в районі 30-35%. Що це означає для споживачів? Якщо заживлять критичну інфраструктуру і вже потім залишки розподілятимуть залишки, то для споживачів дефіцит складе 50%. Тобто базовий прогноз — 12 годин без світла", — повідомив Коваленко.
Остаточний прогноз щодо дефіциту електроенергії та графіків відключень Yasno планує оприлюднити в серпні. Він може як покращитися, так і погіршитися, залежно від темпів відновлення зруйнованих електростанцій та погодних умов взимку.
Дефіцит електроенергії в Україні може негативно вплинути на роботу залізниці, особливо в осінньо-зимовий період. Наразі "Укрзалізниця" отримує лише 75% від необхідного обсягу електроенергії, що вже призводить до певних проблем. Це стосується як пасажирських перевезень, так і господарської діяльності.
Щоб мінімізувати вплив дефіциту, "Укрзалізниця" планує створити власну енергетичну компанію та побудувати газові електростанції в різних регіонах країни.
Тим часом, енергетики попереджають про те, що пікове споживання електроенергії очікується в липні-серпні. Це може призвести до ще більших перебоїв в електропостачанні, а періоди відключення світла можуть сягати 8-10 годин на добу.
Щоб покращити ситуацію, Київтеплоенерго закуповує 15 установок для виробництва електроенергії. Очікується, що перша частина цього обладнання буде доставлена до кінця 2024 року, а решта – протягом наступної зими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.