Бурштинська ТЕС після 12 атак росіян не підлягає відновленню, - Івано-Франківська ОВА

Бурштинську теплову електростанцію, за словами голови ОВА Світлани Онищук, понад 12 разів атакували російські сили. Після цього вона знаходиться в такому стані, який не можливо відновити

Світлана Онищук, Бурштинська теплова електростанція (ТЕС)
Теплоелектростанця після серії російських обстрілів не підлягає відновленню

Росіяни обстріляли Бурштинську теплову електростанцію (ТЕС) в Україні понад 12 разів. Ці атаки призвели до серйозної руйнації інфраструктури станції. Відновленню ТЕС не підлягає.

Про це розповіла голова Івано-Франківської облдержадміністрації Світлана Онищук в інтерв'ю радіо Західний полюс. За її словами, щоб забезпечити місто Бурштин теплом та гарячою водою зимою, влада області вже звернулася до уряду з проханням про допомогу. Шість котелень мають забезпечити тепло у місті.

"Вже певний час ми розуміємо, що відновленню не підлягає Бурштинська ТЕС. Вона надзвичайно сильно зруйнована", - заявила Онищук, додавши, що "більше 12 ракетних атак було спрямовано на наш енергетичний об'єкт".

Світлана Онищук про ТЕС з 07:13

Бурштинська ТЕС

Бурштинська (ТЕС) відіграє критично важливу роль у системі енергозабезпечення Західної України. Зазначена станція забезпечує не лише електричну енергію, а й теплову енергію для міста Бурштин та села Дем’янів. Вона має велику встановлену потужність - 2334 мегавати, що генерується за допомогою 12 енергоблоків.

Цей об'єкт є ключовим елементом енергетичного комплексу, що охоплює Закарпатську область, південну частину Львівської області та західну частину Івано-Франківської області. Його важливість особливо очевидна під час опалювального сезону, коли від нього залежить теплопостачання значної кількості населення.

Скільки в Україні робочих ТЕС

Ситуація в енергетичному секторі України є дуже складною і критичною внаслідок воєнних дій з боку Росії. За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, наразі лише 27% великих теплових електростанцій в країні фактично працюють, тоді як решта зруйновані або пошкоджені. Це означає, що понад дві третини потужності нефункціонуючі.

Україна втратила значну частину своєї генераційної спроможності, а саме 9,2 ГВт електроенергії, що відповідає половині з того, що було використано під час минулого опалювального сезону. 42 енергоблоки зруйновані, а інші мають різні рівні пошкоджень.

У додаток до теплових електростанцій, також пошкоджені 20 гідроенергетичних блоків, що додає до загальних втрат 1,3 ГВт потужності. Уряд України зараз активно працює над відновленням енергетичної інфраструктури, особливо перед наближенням опалювального сезону, щоб забезпечити населення електро- та теплоенергією.

Для забезпечення необхідних потужностей уряд також працює над збільшенням імпорту електроенергії з країн Європейського Союзу, проте поки що існують обмеження, які стосуються фізичної можливості імпорту (2,2 ГВт) та політичних узгоджень на імпорт 1,7 ГВт.

Загалом, ситуація залишається дуже важкою, і Україна продовжує вести активні переговори з міжнародними партнерами для забезпечення необхідних ресурсів для відновлення та функціонування енергетичних об'єктів.

Нагадаємо, весною Росія атакувала одну з найбільших ТЕС в Україні. Також ми повідомляли, коли 28 червня будуть вимикати світло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube