Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Росія скористалася вразливістю української ППО під час ударів по енергосистемі впродовж 2024 року
Україна не може прикривати відремонтовані об'єкти енергосистеми, або ті, які знаходяться в ремонті. Все тому, що не вистачає ракет ППО. Цією вразливістю української протиповітряної оборони скористалися окупанти цього року.
Про це в інтерв'ю Kyiv Post заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук. За його словами, нестача критично важливих ракет протиповітряної оборони перешкоджає здатності захистити критично важливу інфраструктуру України від російських ударів.
Сахарук зазначив, що на кожну ракету-перехоплювач, яку Україна має для захисту від російських ударів по енергосистемі, Росія має від п'яти до шести ракет для запуску по Україні. Якщо Росія запустить 10 ракет по будь-якій цілі в Україні, українським силам потрібно буде відповісти щонайменше 12 ракетами ППО.
Різка різниця між необхідним та фактичним співвідношенням українських засобів ППО та ракет РФ, що атакують, означає, що нестача ракет-перехоплювачів унеможливлює прикриття об'єктів енергосистеми. Зокрема, тих, які Україна вже відремонтувала або ремонтує.
Водночас в Інституті вивчення війни (ISW) зазначили, що російські удари спричинили серйозні обмеження у потужностях з виробництва електроенергії в Україні. Окупанти скористалися вразливістю української ППО під час ударів по енергосистемі впродовж 2024 року.
Гендиректор Yasno Сергій Коваленко заявив, що майже до кінця літа відключення світла триватимуть довше, а у "сірих" зонах графіків його не буде взагалі. Найближчі 6-8 тижнів ситуація з дефіцитом електроенергії буде складна. У години-пік подачі електроенергії не варто очікувати взагалі. До наявних проблем з генерацією додається зростання споживання.
За словами Коваленка, наразі енергосистема залежить від сонячної та вітрової генерації, тому відбуваються суттєві коливання впродовж навіть одного дня. Крім того, тривають ремонтні роботи на атомних станціях, тому деякі блоки не працюють.
Нагадаємо, ми писали, як вимикатимуть світло 27 червня - в Укренерго опублікували жорсткі графіки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.