Зі світлом стане ще гірше: у ДТЕК спрогнозували ще довші знеструмлення

Читать на русском

Пікове споживання електроенергії триватиме аж до осені, кількість годин без світла буде більшою

Читать на русском
темне місто
Українцям не варто очікувати кращої ситуації зі світлом упродовж всього літа

Пікове споживання електроенергії триватиме аж до осені, кількість годин без світла буде більшою

Енергетики повідомили, що пікове споживання електроенергії в Україні очікується у липні-серпні. Періоди вимкнення світла збільшаться ще більше. Те, що відбулося в останній декаді червня, коли світло у деякі дні забирали на 8 -10 годин на добу - ще не межа. 

Про ситуацію з відключенням світла в інтерв'ю РБК-Україна виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук. Він пояснив, що навантаження на енергосистему збільшується через обстріли, ремонт енергоблоків АЕС та спекотну погоду.

За словами Сахарука, складна ситуація наприкінці червня не не що не покрращиться, але й стане складнішою. І світло вимикатимуть ще надовше, ніж зараз. 

"Ми наближаємося до літнього піку. Пік у нас - липень і серпень. Причина - велике споживання через кондиціонери. Генерація не збільшується, а зменшується через обстріли, і проміжки між подачею світла в будинках, на жаль, збільшуватимуться", - сказав директор ДТЕК. 

Відключення світла

Нагадаємо, відключення світла в останні дні в Україні стали довшими. Глава "Укренерго" Володимир Кудрицький сказав, що Україні зараз не вистачає потужності, щоб задовольнити споживання.

Як заявила заступник міністра енергетики Світлана Грінчук, зараз продовжується технічне обслуговування всіх доступних потужностей, щоб підготувати їх для стабільної роботи в осінньо-зимовий період. Ситуація стане кращою, коли завершаться всі технічні обслуговування та ремонтні кампанії, в першу чергу на атомних блоках.

Нагадаємо, мобільні оператори не платитимуть споживачам  компенсацію за ті години, коли відсутній інтернет -  кажуть, що відключення світла відбуваються не з їхньої провини, а через військову агресію та обстріли енергетичної інфраструктури.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.