Відбудова, гідність, безпека: Свириденко підбила підсумки першого тижня нового уряду та назвала пріоритети

В уряді обговорили зміни щодо протезування, сфери оборони та економіки

Юлія Свириденко, уряд
Юлія Свириденко заявила, що зустрічається окремо з кожним міністром, щоб напрацювати конкретні плани.

Перший тиждень роботи нового українського Уряду позаду, і вже визначено чотири головні орієнтири: гідність людини, безпека, економічний розвиток та відбудова. Про це повідомила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

Особлива увага, за її словами, наразі прикута до сфери соціальної політики, зокрема до теми протезування. За словами Свириденко, завданням номер один є забезпечення всіх, хто цього потребує — як військових, так і цивільних — якісними й сучасними протезами вчасно та без зайвої тяганини.

Прем'єрка відвідала українське виробництво Esper Bionics, яке показує, як вітчизняні технології можуть змінювати життя людей. Щоб стимулювати розвиток цієї сфери, уряд готує запуск грантової програми для виробників біонічних протезів. Водночас визнано — чимало пацієнтів досі змушені чекати на допомогу або стикаються з низькою якістю послуг. У зв’язку з цим Мінсоцполітики та МОЗ отримали доручення підготувати конкретний план розв'язання найгостріших проблем.

У сфері оборони акцент робиться на розширенні внутрішнього виробництва. Найближчим часом Україна масштабуватиме виготовлення вибухових речовин на власних підприємствах. Для цього спільно з Міністерством цифрової трансформації стартував новий конкурс грантів у межах платформи Brave1. За задумом уряду, все необхідне для фронту — від техніки до хімії — має вироблятись всередині країни стабільно й у потрібному обсязі.

Економічна політика також переживає переформатування. Зокрема, реалізовано рішення РНБО щодо тимчасового мораторію на перевірки бізнесу з боку правоохоронних органів. Це один із перших кроків у напрямку дерегуляції. Крім того, розпочинається аудит державних витрат з метою зменшення надлишкової бюрократії. Свириденко додала, що продовжує особисті зустрічі з кожним міністром, аби напрацювати чіткі дії в межах нової програми роботи Кабміну.

Новий уряд в Україні

17 липня Верховна Рада України затвердила Юлію Свириденко на посаді прем’єр-міністерки. Її кандидатуру підтримали 262 народні депутати. Таким чином Свириденко стала 19-ю главою уряду за часи незалежності України та другою жінкою, яка очолила Кабінет Міністрів.

Того ж дня парламент затвердив оновлений склад уряду. Переважна більшість міністрів залишилися на своїх посадах. Серед ключових кадрових змін — призначення Андрія Сибіги міністром закордонних справ, а Дениса Шмигаля, попереднього прем’єра, — міністром оборони. Міністерства також очолили Тарас Качка, Герман Галущенко, Світлана Гринчук, Денис Улютін, Олексій Соболев, Наталія Калмикова, Ігор Клименко, Оксен Лісовий, Віктор Ляшко, Сергій Марченко та Матвій Бідний.

Уже 21 липня новопризначена прем’єрка провела перше засідання оновленого Кабміну. Під час цієї зустрічі було ухвалено низку рішень у межах структурної реформи. Одним із перших кроків стала реорганізація чотирьох міністерств. Зокрема, Міністерство національної єдності, яке очолював Олексій Чернишов, буде приєднане до Міністерства соціальної політики. Новостворений орган отримав назву Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України. Фінансові ресурси, закладені у держбюджеті на 2025 рік для попереднього міністерства, будуть передані новому органу. Йдеться, зокрема, про 83 млн гривень на управління питаннями реінтеграції окупованих територій, 56 млн гривень на забезпечення інформаційного суверенітету на цих територіях, а також 150 млн гривень на підтримку українців за кордоном і сприяння їхньому поверненню додому.

Також уряд ліквідував Міністерство аграрної політики та продовольства і Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Їхні функції відтепер виконуватиме новостворене Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства. Ще одне міністерство — з питань стратегічних галузей промисловості — буде розформовано, а його завдання передадуть Міністерству оборони.

У новій редакції Положення про Міноборони України значно розширено сферу його відповідальності. Відтепер це ключовий орган виконавчої влади, який, окрім політики у сфері оборони, воєнної безпеки та військового будівництва, формує та реалізує державну промислову політику, зокрема у сфері оборонно-промислового комплексу, авіабудування та космічної діяльності.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити