Від Польщі до Швейцарії: де українським біженцям найлегше та найважче знайти роботу в Європі - дослідження

Читать на русском

Більшість наших людей знайшли роботу в Польщі та Великій Британії, а от у Францію, Швейцарію та Італію краще не їхати

Читать на русском
Робота в Європі
Попри проблеми з працевлаштуванням, українці інтегруються в західних країнах значно швидше за інших біженців

Більшість наших людей знайшли роботу в Польщі та Великій Британії, а от у Францію, Швейцарію та Італію краще не їхати

Найбільше українських біженців знайшли роботу в Польщі. Таких там 65% від усієї кількості приїжджих. Найменше наших людей змогли працевлаштуватися у Швейцарії, Італії, Німеччині та Франції. 

Про це йдеться у звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Зазначається при цьому, що українці знаходять собі заняття значно швидше за будь-яких інших мігрантів. 

Зазначимо, що в документі ОСЕР зібрані дані про 12 країн, які входять до організації. Всього ж їх 38.

За оцінками аналітиків, найбільше працевлаштованих біженців працездатного віку у Польщі - 65%. На другому місці - Британія, там таких 61%. На третьому місці перебуває Швеція. Там знайшли роботу 56% наших людей.

Рівень зайнятості українців, що втекли від війни, у Литві становить 53%. В Чехії - 51%, в Данії, Нідерландах та Естонії - по 46%, у Франції - лише 33%.

Інфографіка за темою
Інфографіка за темою

А от найнижчій рівень працевлаштованості парадоксальним чином в одній з найбільш розвинених та благополучних країн Європи - Швейцарії. Там роботу знайшли лише 19% українців. Така ж сама статистика в Італії та Німеччині. 

"Українські біженці інтегруються на ринки праці приймаючих країн значно швидшими темпами, ніж інші групи біженців, яким знадобилося від 5 до 10 років, щоб отримати роботу", - зазначається у звіті. 
Втім, не все так гарно. Повідомляється, що значна частина можливостей працевлаштування для українських біженців —  на жаль, низькокваліфіковані фізичні роботи. І це попри те, що більшість з наших людей мають вищу освіту. 

Українські біженці в ЄС 

Нагадаємо, що в Європі, за різними оцінками, наразі перебуває як мінімум понад 5, а максимум - близько 8 мільйонів українців. Всі ці люди опинилися в ЄС через російську агресію. 
 
Зазначимо, що переважна більшість наших переселенців досить непогано та швидко адаптуються на нових місцях. Через культурну та етнічну близькість до інших європейських народів, українці оперативно вчать мови, знаходять роботу тощо. Втім, звичайно, є й виключення, це скоріше загальний стан речей, а не конкретна статистика.
 
Цікаво, що дуже низький показник працевлаштованості в одній з найпопулярніших серед наших біженців країні - Німеччині. Скоріше за все, причиною цього є досить значна соціальна допомога, яку надає уряд ФРН. В цій країні можна в принципі не працювати, при цьому живучи більш-менш нормально (не голодувати), лишень отримуючи соціалку та біженські виплати.
 
Втім, наразі "халява", як-то кажуть, закінчується. Вже зараз в німецькому уряді лунають заклики значно зменшити допомогу біженцям, у тому числі й українським. З одного боку, тоді нашим людям стане значно складніше. З іншого ж боку, можна зрозуміти й політиків ФРН: бюджет держави не бездонний, а біженці все одно повинні працювати, як і звичайні німецькі платники податків. 
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.