Нагадаємо, що програма "Дім для України" була створена для допомоги тим, хто прибуває до Британії, надаючи їм спонсорську допомогу. Близько 75 тисяч людей зголосилися спонсорувати українців, йдеться у звіті.
Британський уряд витратив близько 2,5 мільярдів доларів на цю програму. На жаль, більшість грошей пішла на виплати спонсорам, а також на оплачування комунальних тарифів (в Британії ці послуги коштують дуже багато).
"Ця схема не передбачає безстрокову підтримку для українців у Британії, і навіть трирічні візи, які пропонуються першим українцям, які приїдуть за цією схемою, закінчаться в березні 2025 року", - зазначається в матеріалі.
Українські біженці в Британії: проблеми та виклики
Зазначимо, що в Британію з початку війни приїхало понад 170 тисяч українців. Однак ця країна, власне кажучи, є відверто не найкращим місцем для тих, хто хоче отримати тимчасовий захист та притулок від війни на Батьківщині.
Найбільшою проблемою є, власне, житло. Так, українців можуть прийняти та розмістити - однак так само можуть і виселити в будь-який момент, якщо спонсор вирішить припинити співпрацю з біженцями за державною програмою. Подібні випадки, на жаль, не є поодинокими.
Окрім цього, якихось спеціальних виплат у Великій Британії для українців немає, не було і не буде. Уряд країни не передбачає подібних витрат. Проте наші земляки можуть розраховувати на підтримку своїх спонсорів. Яка, як ми вже зазначали вище, може припинитися в будь-який момент.
На проблеми такого характеру скаржиться величезна кількість наших людей в Британії. Це, а також досить суворий клімат, сильна віддаленість від України та велика вартість побутового життя (комуналка, ціни в магазинах тощо) робить Сполучене Королівство не найпопулярнішим серед українських біженців місцем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.