Українцям в Німеччині стане складніше: в уряді ФРН закликають скоротити виплати всім біженцям

Читать на русском

За особливо суворих умов можливе скорочення видатків практично до нуля

Читать на русском
Виплати біженцям у ФРН
Йдеться перш за все про шукачів притулку

За особливо суворих умов можливе скорочення видатків практично до нуля

В Німеччині закликають до скорочення виплат для шукачів притулку. За особливо суворих умов це скорочення можливе практично до повного нуля. Такі заходи пропонують міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер та міністр юстиції Марко Бушманн.

Свої думки вони виклали в матераілі для газети Welt am Sonntag. Подібним чином хочуть, зокрема, боротися також з нелегальною міграцією до Німеччини.

Так, обидва міністри пропонують зробити це для людей, які мають право на гуманітарний захист в державі ЄС, але за якихось причин не користуються ним. Можна було б зменшити розмір допомоги до відшкодування необхідних витрат на проїзд до відповідної країни, вважають політики. 

Окрім цього, міністри виступають за те, аби прохачам притулку не виплачувалу так звану "аналогову допомогу" через 18 місяців, як це відбувається зараз. За розміром ця сума відповідає такій самі допомозі для громадян ФРН. 

Натомість Лінднер та Бушманн кажуть, що такі люди повинні отримувати лише базові виплати відповідно до Закону про допомогу шукачам притулку, доки їхній статус перебування не буде юридично з'ясований. У цьому контексті міністри попереджають, що судові процедури у справах про надання притулку повинні стати "більш уніфікованими і швидкими по всій Німеччині".

"Міністри також критикують рівень базових пільг для шукачів притулку в центрах первинного прийому", - зазначають журналісти. 

Та це ще не всі ідеї. Політики в своїй статті закликають до "нової реальної політики" в сфері нелегальної міграції. 

Вони просувають реформу загальноєвропейської політики притулку як такої. Суть її - в тому, аби якомога менше людей їхало саме до Німеччини.

"Потрібно забезпечити, щоб ті, хто шукає захисту з явно необґрунтованих причин, отримували свої негативні рішення на зовнішньому кордоні Європи, а не приїжджали до нас в першу чергу", - зазначають міністри. 

Українські біженці в Німеччині: чи торкнеться їх це 

Нагадаємо, що ФРН прийняла дуже багато наших людей. Наразі там тільки офіційно перебуває понад 1 мільйон українців. Німецька держава є дуже соціальною та відкритою до мігрантів, там діє безліч соціальних програм, можна отримати досить вагомі виплати, та й загальний рівень життя в Німеччині є одним з найкращих у Європі. Тож природньо, що наші біженці (та й не тільки вони) часто обирають саме ФРН. 

Та є й зворотня сторона такого "раю": величезна кількість нелегалів. Чи стосується це українців? Так, але меншою мірою. Наші люди найчастіше офіційно втікали до Німеччини саме через війну. Тих, хто вже там проживає, навряд чи щось сильно торкнеться найближчим часом. А от до нових біженців, які тільки збираються виїхати до німецької держави, це вже відноситься напряму: їм пропонують зменшити обсяги виплат. 

До того ж варто очікувати посилених перевірок. Грубо кажучи, якщо людина - літня жінка, яка біжить у ФРН з Авдіївки, де їй зруйновали дім - це одне. Якщо ж людина стає біженцем, будучи молодим чоловіком та якимось чином попри заборону виїхавши з умовного Ужгорода або Чернівців - міст, взагалі ніяк не затронутих війною - це вже, природньо, геть інше. Раніше ж на це особливо не звертали уваги.

В цілому, від наших переселенців значно менше проблем, ніж від інших. На відміну від арабів чи азіатів, українці переважно легко адаптуються до нових умов життя, вчать мову та йдуть на роботу. Та загальна проблема для Німеччини, пов'язана з величезною кількістю мігрантів, є очевидною. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.