Українські біженці найкраще за інших адаптуються за кордоном: деталі нового рейтингу аналітиків

У Польші працевлаштовано найбільше українських біженців - 65%

В Польщі найбільше працевлаштованих українських біженців
Польща є лідером за рівнем зайнятості українських біженців

Українські біженці змогли швидше за інші групи біженців інтегруватися на ринки праці приймаючих країн, ніж інші групи біженців. Найбільше українських біженців працевлаштовані зараз у Польщі - 65%. Найнижчий рівень працевлаштованості - у Швейцарії та Італії (19% працездатних біженців з України). При цьому на те, щоб отримати роботу іншим групам біженців знадобилося від 5 до 10 років.  

Про це свідчать дані нового звіту Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), повідомляє notesfrompoland. За даними звіту, Британія займає друге місце за показником працевлаштування біженців (61%). На третьому місці - Швеція (56%). У Литві рівень зайнятості українських біженців 53%. У Чехії - 51%. Данія, Нідерланди та Естонія - 46% працевлаштованих, у Франції - 33%.

Найнижчий рівень працевлаштованості - у Швейцарії та Італії (19% працездатних біженців). При цьому у рейтингу організації немає даних про Німеччину, але ще у серпні голова Федерального агентства з праці Андреа Налес заявляла про 19% працевлаштованих українських біженців в містах Німеччині.

У звіті йдеться про те, що, українські біженці інтегруються на ринки праці приймаючих країн значно швидшими темпами. При цьому значна частина можливостей працевлаштування для українських біженців - на низькокваліфікованих роботах попри отримання вище середньої освіти.

У звіті ОЕСР зібрані дані з 12 із 38 країн, що входять до організації. Дані надходили у дослідження з різних внутрішніх і міжнародних джерел та збиралися у різний час.

Припинення соцвиплат і високий рівень життя: чинники працевлаштування у Польщі

Зауважимо, що однією з вагомих причин працевлаштування для українських біженців у Польщі стали зміни у соціальних аиплатах вже з 2024 року. Місцева влада планує скоротити соціальну допомогу мільйонам українців, яких приймає. 

Уряд країни не збирається продовжувати виплату деяких видів допомоги українцям. І це питання вже узгоджено остаточно

При цьому нещодавно у Надажині під Варшавою закрився найбільший польський центр для українських біженців, який міг прийняти до 10 тис. людей одночасно. Це сталося через те, що більшість людей знайшли житло в інших місцях

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube