Компанія отримала десятки тисяч судових позовів
Johnson & Johnson збирається заплатити 8,9 млрд доларів постраждалим від її дитячої присипки та інших продуктів. На компанію подали десятки тисяч позовів, у яких стверджувалося, що тальк у продукції Johnson & Johnson викликає рак. До цього відомий бренд намагався уникнути таких витрат шляхом перекладання зобов'язань на “збанкрутілу” фірму.
Про це розповіли в Reuters. Фактично, Johnson & Johnson вирішила піти на врегулювання всіх судових позовів одразу. На це виділили суму в 8,9 млрд доларів. До цього призвело виготовлення продукції на основі тальку з канцерогенним азбестом. Дослідження та тривале використання таких засобів показують, що вони викликають розвиток раку.
Отримавши десятки тисяч позовів, J&J намагалася перекласти зобов’язання повністю на свою дочірню компанію LTL Management. Її створили саме для врегулювання цих позовів. Нещодавно компанія подала заяву про своє банкрутство.
У січні апеляційний суд визнав таку спробу недійсною. 4 квітня LTL Management знову подала заяву на банкрутство з наміром представити план реорганізації. Результату це не дало – суд повідомив, що компанія не має підстав для оголошення про банкрутство, оскільки не переживала фінансових труднощів.
Остання поразка в судовому процесі позбавила Johnson & Johnson можливості розібратися зі справою талькової продукції розгалужено. Правління компанії в підсумку схвалило виплату компенсацій теперішнім та майбутнім позивачам з різними раковими захворюваннями.
4 квітня компанія знову заявила, що тальк у її продукції безпечний, та раку не викликають. Вони заявили, що претензії щодо нього не мають наукового підтвердження та звинуватили адвокатів позивачів у спробі отримати гроші від справи. Разом із цим компанія також запропонувала нову угоду щодо компенсації для позивачів.
Таким чином, усі позивачі, яким діагностували раке до 1 квітня, мають отримати виплати з виділених 8,9 млрд доларів протягом року. Ті, кому діагноз поставлять пізніше, можуть отримати частку трасту протягом 25 років.
Юристи позивачів не згодні з такими умовами. У Reuters також додали, що сама компанія давно знала про тести, які підтверджували можливість того, що в тальку іноді може бути канцерогенний азбест, що і призводить до захворювання. Проте, у компанії це приховали. У 2020 році Johnson & Johnson заявила, що припиняє продаж присипки з тальком у США та Канаді через “дезінформацію”. Уже в 2023 році від її продажу відмовилися у всьому світі.
Піти на угоду погодилися близько 60 тисяч позивачів. Проте, це не повна кількість позовів, і на неї мають піти всі учасники процесу. Адвокати деяких позивачів стверджують, що подібна угода є спробою “запустити годинник для людей, хворих на рак”. Особливо це стосується пункту про виплату за 25 років – далеко не у всіх майбутніх позивачів буде хоч частина цього часу.
Питання щодо впливу продукції Johnson & Johnson з тальком виникають уже давно. У 2018 році у відповідь на розслідування компанія заявила, що адвокати позивачів використовують “особисту фінансову вигоду та спотворювали історичні документи”. Це стосувалося заяв про те, що компанія й раніше знала про шкідливий вплив своєї продукції, але вирішила це приховати.
У Reuters зазначали, що керівництво компанії насправді дійсно приймало кроки, аби вирішити проблему утворення азбесту у такій продукції. Проте, знімати продукт з продажу не стали, як і повідомляти про такі проблеми регуляторам чи громадськості. У підсумку це створило загрозу для здоров’я десятків тисяч людей.
Нагадаємо, що у суді над Трампом взяли паузу на 8 місяців. Експрезидент США заявляє про фейковість справи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.