2021 року рак діагностували приблизно у 20 мільйонів людей, з яких половина померло
4 лютого 2023 року – субота – сьогодні у світі відзначають Всесвітній день боротьби проти раку. Онкологічна захворюваність стабільно зростає на 2,6-3% на рік. Рак як причина смерті, посідає друге місце у структурі смертності. Українці борються з так званою “раковою пухлиною світу” – путіним і росіянами вже 346 днів. До весни залишилося 24 дні. Детальніше про події, що сталися в цей день в історії – читайте в нашому матеріалі.
4 лютого 2004 — студент Гарвардського університету Марк Цукерберг заснував соціальну мережу Facebook. За 4 роки опісля, Цукерберг став наймолодшим у світі мільярдером, нині живе в Пало-Альто, Каліфорнія.
Прип'ять — покинуте місто Вишгородського району Київської області. Головним приводом для заснування міста стало будівництво однієї з найбільших в Європі атомних електростанцій — Чорнобильської атомної електростанції. До катастрофи на ЧАЕС у 1985 році, в місті проживало щонайменше 47 тисяч людей. Через рік місто стало пусткою.
4 лютого 2021 — у Запорізькій обласній клінічній інфекційній лікарні сталася пожежа. Загинуло четверо людей – троє пацієнтів та лікар. 8 людей вдалося врятувати, двоє з них отримали опіки. Ймовірною причиною пожежі стало займання апарату штучної вентиляції легень під час підключення його до пацієнта. Займання сталося у відділенні для хворих на коронавірусну хворобу.
1789 — у Філадельфії на засіданні виборців, одноголосно, 69 урядовців обрали 1-го президента Сполучених Штатів Америки — ним став Джордж Вашингтон.
1906 — департамент поліції Нью-Йорку став використовувати відбитки пальців для ідентифікації злочинців.
1945 — у Лівадії, в Криму відкрилася Ялтинська конференція — дипломатична зустріч лідерів США, Великої Британії й СРСР з метою розв'язання питань закінчення Другої світової війни та повоєнного ладу.
1969 — Ясір Арафат очолив Організацію визволення Палестини. Спочатку основною метою організації було руйнування Ізраїлю, але пізніше вона дещо реформувалася, і офіційною головною метою стало створення арабської палестинської держави поруч з Ізраїлем. Однак від ідеї знищення Ізраїлю терористи офіційно так і не відмовилася.
1992 — Уго Чавес вчинив спробу державного перевороту у Венесуелі. Через 7 років він став президентом. Антиамериканізм і антиглобалізм стали візитівкою Чавеса. Під його керівництвом Венесуела почала претендувати на лідерство в опозиції до США в західній півкулі.
Роза Паркс – американська громадська діячка, з чиїм ім'ям пов'язаний початок масової боротьби чорношкірих за рівні права в Америці. У свої 42 жінка відмовилася поступитися місцем білому чоловікові в муніципальному автобусі штату Алабама. За це її заарештувала поліція. Арешт Рози Паркс призвів до 381-денного бойкотування громадського транспорту чорношкірими американцями, організованого баптистським проповідником Мартіном Лютером Кінгом, тоді ще невідомим борцем за права чорних, на знак протесту проти прояву расизму. Ці події стали приводом заснування дня на честь сміливиці Рози, яка 4 лютого святкує свій День Народження.
1881 — Фернан Леже, французький художник, скульптор, графік, кераміст, прихильник «естетики машинних форм» і «механічного мистецтва».
1885 — Степан Балей, український і польський психолог. Автор першого українського підручника з психології в Галичин «Нарису психології» (1922). Також автор двох праць психології творчості Т. Г. Шевченка.
1906 — Клайд Томбо – американський астроном, який відкрив Плутон, дев'яту планету Сонячної системи (1930 рік).
1962 — Василь Аксенин, інженер, громадський активіст, учасник Євромайдану, один із Героїв Небесної сотні, Герой України. Помер 2014 року у польській клініці внаслідок зупинки серця через отримане на Майдані поранення. Василю було 52 роки.
1974 — Оскар Де Ла Хойя, американський боксер, чемпіон Олімпійських ігор 1992 року, абсолютний чемпіон серед професіоналів у середній вазі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber