Комахи – це їжа майбутнього, а павуки не так вже від них і відрізняються
Люди мають різні фобії, одна з них, що поки ви спите – вам у вухо чи до рота заповзе павук або комаха. Існує навіть приказка, що середня людина з’їдає вісім павуків на рік. Проте ентомолог Флойд Шоклі має іншу думку, якою він поділився з журналістами. За його пепреконанням, це геть не так, пише IFLScience.
Якби павук проповз по вашому обличчю, ви, швидше за все, прокинулися б. Але це вкрай малоймовірний сценарій, адже тіло сплячої людини – це щось на зразок кошмару для звичайного павука: величезний, гарячий, рухомий, вібруючий живий обєкт з ротом. Останній схожий на теплу вологу печеру, яка складається здебільшого з вуглекислого газу та водяної пари.
Отже, якщо сказати, що вони бояться вас більше, ніж ви їх, буде правдою. І якщо цього недостатньо, щоб переконати вас, наберіться відваги: ніколи не було задокументовано жодного випадку, коли б хтось проковтнув павука уві сні. Ніде в науковій чи медичній літературі немає офіційних записів про такий випадок.
"Будьте впевнені, якби навіть павук проповз у ваш стравохід, майже напевно людині не було б шкоди. Це просто додатковий білок", – сказав почесний професор біології Білл Шир.
Отже, якщо ідея про те, що павук заповзе вам у рот, є такою малоймовірною, чому ж люди так широко вірять у цей міф. Вчені переконані, що в усьому винен так званий ефект повторення – добре задокументований факт, що ви, запам’ятаєте і повірите чомусь лише тому, що ви стикалися з цим знову і знову. Це насправді досить легко зрозуміти, чому так багато людей сприймають за чисту монету ідею, що всі ми зазвичай споживаємо павуків уві сні.
І врешті-решт – павуки моторошні та повзаючі, і ми їх не любимо. Та не хвилюйтесь ви так. Зрештою, комахи – це їжа майбутнього, а павуки не так вже від них і відрізняються. Люди вже їдять їх у Камбоджі й Таїланді. Мабуть, на смак вони трохи нагадують краба.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.