Комахи повільно заходять на споживчий ринок як нове джерело їжі.
Очікується, що до 2050 року населення світу досягне дев'яти мільярдів. Це страшна думка, оскільки зараз ми використовуємо 70% сільськогосподарських угідь для розведення худоби, океани щодня руйнуються через глобальну проблему надмірного вилову риби, а божевільні зміни клімату починають загрожувати традиційному рослинництву. Вчені наполягають, що людям потрібно шукати альтернативні джерела їжі. Вони пропонують звернути увагу на комах.
При цьому комахи вже є частиною традиційного раціону близько двох мільярдів людей в усьому світі (наприклад, країни Сходу). Найулюбленішими комахами для людей є цвіркуни. Та поки часто представники західної цивілізації відчувають огиду до жуків, і це може стати проблемою, йдеться в матеріалі Iflscience.
Натомість розведення цвіркунів є екологічнішим та має менший вплив на навколишнє середовище. Воно має найнижчі викиди вуглекислого газу на кілограм їстівного протеїну порівняно з курятиною, яловичиною та свининою. При цьому 80% комах придатні в їжу. У курей, свиней і великої рогатої худоби набагато менше - 55% - 55% - 40% відповідно.
Кількість води, необхідної для розведення комах, приблизно в три рази менша, ніж для розведення великої рогатої худоби. Крім того, на кілограм протеїну комах необхідна на 50-90% менша площа землі, ніж для худоби.
Цвіркуни містять більше (навіть дивно, як така маленька істота може надати такий потужну поживність!):
Рекомендована дієтична норма білка для здорової дорослої людини з мінімальною фізичною активністю становить 0,8 грама на кілограм маси тіла на день. Цвіркуни містять 28,6 грамів білка (191 калорій) на 100 грамів. Людині, яка важить 70 кілограмів, потрібно буде з’їсти трохи менше 200 грамів цвіркунів, щоб отримати щоденний білок. Порівняно зі стейком - 25 грамів білка на 100 грамів - тій самій людині доведеться з’їсти більше 220 грамів стейка.
Страви на основі жуків вже з'явилась в ресторанах Лондона. Одразу відчзначимо, у Великій Британії наразі продаються два різних види цвіркунів: цвіркун домашній - Acheta domesticus - та цвіркун смугастий - Gyllodes Sigallatus.
Завсідники таких закладів харчування розповідають, що абсолютно не відчувають у стравах комах, тобто, вони не смакують, як такі, де є комахи. Це смачні доволі звичні на смак страви, пояснюють відвідувачі.
Отже, альтернатива у якості їжі на основі жуків може стати одним із рішень для зменшення нестачі їжі в майбутньому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.