Світ у захваті від павука-електрика – унікальні фото

Знайдено новий вид тарантула з неоново-синіми лапами

Павук
Зловити синього електричного тарантула - завдання не з найпростіших

Синій - один з рідкісних кольорів, що зустрічаються в природі, тому синє забарвлення у тварин особливо цікаве. Та у Таїланді вченим вдалося виявити дивовижного павука з лапами кольору електрик. Дослідники натрапили на яскраво-синього тарантула, що влаштувався в павутинні в дуплі дерева та одразу зрозуміли, що це новий вид.

Павук, відомий як Chilobrachys natanicharum, має "синьо-фіолетовий відтінок, що нагадує колір електричних іскор", повідомили дослідники з Університету Кхон Каєн ДжоЧо Сіппават та Нарін Чомпупхуанг. Цей вид отримав свою назву через кампанію з аукціону імен, проведену тайською компанією. Він був названий на честь двох шановних керівників компанії, Натакорна Чангрева та Нічади Чангрева.

У самок колір більш насичений
У самок колір більш насичений

Вчені відзначають, що секрет дивовижного яскравого синього кольору цих тарантулів полягає не в наявності синього пігменту, а в унікальній структурі волосся, що включає наноструктури, здатні маніпулювати світлом, створюючи неповторний неоново-синій.

Цікаво, що дослідникам і раніше було відомо про існування цього павука - його виявили з комерційною метою торгівлі домашніми тваринами. Однак до цього моменту його довкілля і природна поведінка були невідомі. Тепер ученим удалося пролити світло на цю таємницю.

Новий вид став єдиним видом тарантулів, що мешкають у мангрових лісах Таїланду
Новий вид став єдиним видом тарантулів, що мешкають у мангрових лісах Таїланду

За словами Чомпуфуанга, зловити синього електричного тарантула - завдання не з найпростіших: для цього потрібно залазити на дерево і виманювати його з комплексу дупл в умовах вологої і слизької погоди. В результаті за всю експедицію вченим удалося зібрати лише двох представників цього виду.

Дослідники заявили, що павук, схоже, мешкає у південних мангрових лісах Таїланду. Там павукоподібні мешкають у дуплах дерев. Павуки також можуть жити у вічнозелених лісах. Однак руйнування довкілля і полювання на птахоїдів вплинули на цей вид: всі тарантули в Таїланді вважаються контрольованою дикою природою в країні, і вчені підкреслюють необхідність зберігати і захищати види та їхнє середовище.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube