Верховна Рада звернулася до світу в зв'язку з путінськими "виборами": до чого закликає

Перш за все український парламент вимагає засудити дії рф по проведенню "виборів" на тимчасово окупованих територіях

Заклик Верховної Ради
Депутати просять активніше тиснути на росію санкціями та підтримати Формулу миру Зеленського

Вже з п'ятниці, 15 березня, в рф та контрольованих нею тимчасово окупованих територіях України розпочнеться електоральний захід з переобрання путіна. У зв'язку з цими "виборами" Верховна Рада України звернулася до світу з кількома закликами. Головний - засудження проведення даної процедури на українських ТОТ. 

Про цей заклик ВР розповів нардеп Ярослав Железняк. У своєму Telegram-каналі він також поділився текстом документа. 

За словами депутата, це звернення Ради адресоване всім іноземним урядам, парламентам, а також міжнародним організаціям та парламентським асамблеям. "За" проголосували 282 депутати. 

"Засудити дії російської федерації з організації та проведення так званих "президентських виборів" на тимчасово окупованій території України", - вимагає український парламент першим же пунктом.

Другий пункт - це заклик протидіяти спробам рф залучити міжнародних спостерігачів на так звані "вибори" на тимчасово окупованих українських територіях. Третім пунктом Рада просить посилити санкційний тиск на росію і конкретно на осіб, які причетні до організації та проведення цих "виборів". 

Два останні пункти стосуються міжнародно-дипломатичного треку. Це прохання більше допомагати Силам оборони України, а також брати участь у реалізації української Формули миру президента Зеленського. 

Заява Верховної Ради: що в ній цікавого 

Зазначимо, що українська сторона не робить акцент на загальній нелегітимності путіна. Йдеться саме про безпосередньо тимчасово окуповані українські території: Крим, частина Донбасу, Запорізької та Херсонської областей. Тобто стратегія виглядає наступним чином: Київ не бачив би нічого у черговому переобранні президента рф, однак цей електоральний захід проходить на українських територіях всупереч українському закону, а тому Україна ніколи цього не визнає. 

Другий момент: український парламент не закликав саме не визнавати вибори. Так, йшлося про цілком конкретне засудження, а також про "так звані вибори", що явно має на увазі їхню сумнівність з точки зору закону. Однак заклику не визнавати результати все ж не було. 

Самі "вибори", нагадаємо, триватимуть з 15 по 17 березня. Очевидно, що переможе на цьому електоральному заході саме путін. Цікаво буде подивитися, як світ визнаватиме результати і чи визнаватиме їх. Очевидно, що Україна не зробить цього, адже псевдовибори будуть проходити в тому числі й на наших ТОТ. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Приєднуйтесь до нашої розмови про відмінності між українськими та російськими дронами, а також про процес запуску та посадки дронів Raybird-3. Ми також почуємо від Максима Левківського, яких безпілотних засобів не вистачає Україні. Не пропустіть ці цікаві розʼяснення!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube