У росії назріває чергова змова проти путіна: на що може вказувати новий рейд РДК

Остання велика операція російських добровольців поблизу кордону з рф відбулась минулого червня, напередодні заколоту Пригожина. Причин для дестабілізації в рф перед виборами президента наразі вдосталь для нового Маршу справедливості

Путін, РДК
Путін вже назвав мету рейду російських добровольців

Російські добровольці, які воюють на боці України проти рф - Російський добровольчий корпус, легіон Свобода росії та Сибірський батальйон - 12 березня розпочали новий рейд на територію росії. Ця операція, як стверджують самі бійці, присвячена президентським виборам в рф, які відбудуться 15-17 березня. Немає сумнівів, що російський диктатор володимир путін після голосування отримає право керувати державою до 2030 року.

Цілком зрозуміло, що РДК, ЛСР та СБ прагнуть розхитати ситуацію у рф перед виборами, про це каже і сам путін. Однак варто пригадати, що після минулого великого рейду цих сил на російську територію влітку 2023 року стався так званий похід Євгена Пригожина та ПВК "Вагнер" на Москву. У звʼязку з цим Інформатор вирішив поміркувати на тему, чи часом не готується новий бунт проти путіна у розпал передвиборчого періоду в росії.

Спочатку РДК та ЛСР, а потім Пригожин: гарячий червень в росії

Останній великий рейд російських добровольців РДК та ЛСР на територію рф, а точніше, у Бєлгородській області, відбувся 1-5 червня 2023 року. За цей період бійці прорвали російський кордон, обстріляли "славнозвісне" Шебекіно, дійшли до району Нової Таволжанки та навіть захопили у заручники представників путінських військ. РДК запропонували окупантам обмін полоненими за умови особистої присутності губернатора Бєлгородщини Вʼячеслава Гладкова, однак той відмовився, і полонених доставили до України для поповнення обмінного фонду.

Бійці РДК разом з полоненими
Бійці РДК разом з полоненими у 2023 році

Тоді події у Бєлгородській області сталися незадовго до більш гучної події. 23 червня у телеграм-каналах, пов'язаних із ПВК "Вагнер", поширився відеозапис, зроблений, як стверджувалося, ватажком бойовиків Євгеном Пригожиним на місці ракетного удару по табору "вагнерівців". Російське опозиційне видання Meduza пізніше випустило статтю-викриття, що цей удар був постановкою.

Однак тоді Пригожин заявив, що це нібито міністр оборони рф Сергій Шойгу використав артилеристів і вертольоти для удару по тилових таборах ПВК. Очільник "Вагнера" оголосив про похід на Москву та початок збройного конфлікту з Міноборони рф.

Заколот Вагнера
Заколот Вагнера

Однак саме цю атаку на своїх підлеглих Пригожин використав, аби заявити про похід "Вагнера" на Москву та початок збройного конфлікту з Міноборони рф. Так, цей бунт закінчився дуже швидко - вже наступного вечора стало відомо, що Пригожин прийняв пропозицію білоруського диктатора Олександра Лукашенка і розвернув сили "вагнерівців", які стояли за 200 км від столиці рф. Рівно через два місяці після цього "великого збройного протесту" Пригожин загадково загинув у авіакатастрофі у Тверській області.

Чи чекає на путіна такий самий гарячий березень?

Щоб зрозуміти це, треба поміркувати над тим, а чи міг Пригожин просунутися до Москви під час заколоту в червні 2023-го? Є підстави думати, що так - серед росіян і навіть серед російського військового командування було чимало прихильників ватажка "вагнерівців", який регулярно критикував Шойгу за методи ведення війни в Україні та слабкий захист прикордонної території. Водночас саме Пригожин показово довів, що маючи багато бійців (а в рейді, за словами очільника ПВК, брали участь 25 тисяч бойовиків), танки та іншу військову техніку, можна пройти понад 700 км вглиб російської території, не зустрівши жодного опору.

Однак все сталось як сталось - Пригожин зазнав краху. А після його невдалого бунту й РДК, ЛСР та інші росіяни-добровольці, що воюють на боці України, звели свою активність на території ворога майже до нуля. Однак вже можна констатувати, що 12 березня почався найбільший з червня 2023 року рейд російських повстанців.

РДК, ЛСР та СБ стверджують, що їм вдалось прорвати кордон одразу у двох областях рф - Бєлгородській та Курській. Також ці формування вже прямо попередили мешканців Бєлгорода та Курська, що їм слід якомога скоріше залишити свої міста, оскільки по військових обʼєктах рф наноситимуться удари. У звʼязку з цим виникає питання, чи не в очікуванні нового бунту всередині росії активізувались російські добровольці?

В інтервʼю, оприлюдненому 13 березня, володимир путін заявив, що основною метою рейду добровольчих формувань є "перешкоджання нормальному процесу волевиявлення громадян" на виборах. Однак наслідки цих дій російських добровольців можуть бути значно серйознішими.

Володимир Путін

Варто визнати, що раптова смерть у колонії Олексія Навального також могла дестабілізувати російське суспільство, зокрема у великих містах з більшою часткою опозиційно налаштованих громадян, таких як Москва та Санкт-Петербург. Не можна сказати, що цей фактор є серйозним, однак він у випадку, якщо ситуацію у рф вдасться сильно розхитати, також може зіграти свою роль.

Що це може бути за заколот і чи буде він взагалі наразі прогнозувати важко. Можливо, відповідну інформацію вже має українська розвідка. Зазначимо, що, за даними українських ЗМІ, саме ГУР курує діяльність РДК та ЛСР. Тож і їхня активізація перед виборами у росії може означати підготовку до бунту чи подібних дій.

Лідери ЛСР та РДК - Цезар та Денис White Rex Нікітін біля Рибальського острова, де розташована штаб-квартира ГУР
Лідери ЛСР та РДК - Цезар та Денис White Rex Нікітін біля Рибальського острова, де розташована штаб-квартира ГУР

Крім цього вже декілька днів поспіль Україна проводить велику операцію із залученням дронів для атак на рф - під ударом нафтопереробні заводи, аеродроми та інші важливі для Кремля обʼєкти. Російські ЗМІ пишуть, що щоденно Україна бʼє по росії десятками БПЛА. Такий масштаб в цей конкретний період може казати про те, що і діяльність російських добровольців, і удари безпілотниками є ланками одного ланцюга, який має розхитати ситуацію в росії.

Чи є вірогідність заколотів у росії напередодні президентських виборів рф у коментарі Інформатору оцінив політтехнолог Сергій Гайдай. На його думку, для того, щоб на території держави-агресора сталося щось схоже на пригожинський "Марш справедливості", у рф має бути "новий Пригожин", якого наразі немає. Водночас експерт вважає, що подібний процес можуть запустити РДК, ЛСР та інші добровольчі антипутінські підрозділи, якщо вони стануть більш масштабними в плані кількості особового складу та оснащеності технікою.

"Вони за рік зросли і вони саме зараз набувають бойовий досвід. Якщо вони наростять свою чисельність до пригожинського формування, то такий марш буде успішним. Сьогоднішній росії не вистачає ресурсів, щоб розвивати успішні бойові дії на нашому фронті, а в середині росії у них не залишилось майже нічого. Військові, які всередині рф, зовсім безпорадні", - сказав політтехнолог.

Гайдай додав, що прорив кордону з росією та атаки Україною стратегічних обʼєктів за допомогою БПЛА цілком можливо є частинами одного процесу з дестабілізації всередині рф перед виборами.

"Це може бути узгоджено і воно має сенс, щоб і рейди на території рф і атаки на їх обʼєкти інфраструктури відбувались одночасно. Це правильно", - зазначив експерт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube