Гетманцев підвищить податки пересічним громадянам, але не гральному бізнесу - рік тому Інформатор попереджав, що так буде

У пересічних громадян заднім числом почнуть вираховувати з зарплат додатковий військовий збір у 5%

Данило Гетманцев
Гетьманцеву знадобився майже рік, щоб пропхати свій проєкт

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев майже досяг своєї мети відносно питання збільшення податків. Діру у бюджеті закриють не за рахунок грального бізнесу, який лобіює політик, а коштами працюючих громадян України. Все як передбачав Інформатор. Рівно рік тому, 4 жовтня 2023 ми опублікували власне розслідування на цю тему. 

Так, 4 жовтня Гетьманців переконав усіх у тому, що ми мали рацію. Адже комітет ВР з питань фінансів, податкової й митної політики підтримав у парламенті до другого читання законопроєкт про значне збільшення податків №11416-д. Він передбачає введення додаткового військового збору у розмірі 5% для всіх українців, що наразі працюють офіційно. Цікаво, що відрахування почнуться з 1 жовтня, тобто заднім числом.

Таке рішення "тефлоновий політик" пояснює тим, що у бюджеті величезна діра і її треба якимсь чином закрити. І він не знайшов нічого кращого, ніж "стригти останнє" зі звичайних громадян. Натомість нардепка Ніна Южаніна запропонувала інший вихід, і це підвищення ставок податку на прибуток для галузі азартних ігор, а також ставок ПДФО на виграші. За її підрахунками, це додаткові 50 млрд грн.

Її пропозиція одразу була відкинута, бо стосується "недоторканої" галузі. 11 членів податкового комітету проголосували проти цієї ініціативи. На захист надприбутків ігорного бізнесу стали: Гетманцев Д.О., Діденко Ю.О., Марусяк О.Р., Рєпіна Е.А., Мотовиловець А.В., Колісник А.С., Кормишкіна І.В., Василевська-Смаглюк О.М., Кінзбурська В.О., Лукашев О.А., Скорик М.Л. Більшість з перелічених політиків є представниками партії "Слуга народу".

Які ставки передбачає новий законопроєкт

У податковому законопроєкті передбачили підвищення військового збору на період до 31 грудня року, або до припинення воєнного стану. Так, ставка виросте з 1,5 до 5% для доходів фізичних осіб. Також встановлено військовий збір у розмірі 1% від доходу платників єдиного податку ІІІ групи, а для ФОП - платників єдиного податку І, ІІ та IV групи він буде на рівні 10% розміру мінімальної ЗП.

Також встановлено ставки податку на прибуток для банків у розмірі 50% за 2024 рік, а для небанківських фінансових установ (крім страховиків) – на рівні 25% з 1 січня 2025 року. Більше детально про нововведення, які наберуть чинності, якщо законопроєкт підтримають у другому читання можна глянути у нашому матеріалі.

Гетманцев та ігорний бізнес

Варто зазначити, що Гетманцев та його родина тісно пов'язана з лотереєю М.С.Л. спільним бізнесом. Він навіть там починав свою кар'єру, а згодом допоміг цьому "лохотрону" уникнути санкцій РНБО, що потріпали операторів грального бізнесу в березні 2023 року. І це при тому, що у М.С.Л. є російський капітал, який фінансував оборонку РФ.

Цікаво, що Гетманцев постійно консультує представників влади на тему ігорного бізнесу, хоча публічно заявляє, що не обговорює цю тему із Зе-командою. Начебто через конфлікт інтересів. Річ у тім, що фірма Гетманцева "ЮРІМЕКС" у 2015 році оскаржувала в судах санкції РНБО щодо М.С.Л., а донька президента М.С.Л. була співзасновником цієї фірми. Мало того, Гетьманцев навіть володів частиною акцій самої лотереї М.С.Л.

Тож висновки, чому ігорний бізнес в нашій країні став "недоторканим" зробити не складно. А також чому досі його не тільки не заборони, а навіть не підняли податки у цій галузі, намагаючись закрити "всі пробіли" за рахунок громадян.

Раніше Інформатор писав, що Данило Гетманцев хоче підвищити податки для провайдерів інтернету у сім разів. Це вкрай негативно вплине на роботу середніх та дрібних провайдерів, які й забезпечують більшість українців інтернет-зв’язком. А ще, через зростання тарифів, не всі зможуть дозволити собі зв'язок й інтернет, а значить опиняться в інформаційному вакуумі. Саме тому українці зареєстрували петицію, у якій вимагають зупинити Гетманцева. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube