Верещук доручила підготувати список гуртожитків у регіонах для ВПО: подробиці

Читать на русском

Відбулася нарада з питань житла для переміщених осіб

Читать на русском
Ірина Верещук про ВПО
Верещук доручила Фонду держмайна підготувати перелік гуртожитків. Колаж: Інформатор

Відбулася нарада з питань житла для переміщених осіб

Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук доручила Фонду державного майна України підготувати перелік гуртожитків в областях. Після цього інформацію мають передати у місцеві органи влади для того, щоб вирішити питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Telegram. Рішення прийняли під час наради з питань житла для ВПО, учасники якої обговорили розроблення урядової Стратегії забезпечення житлом ВПО на 2025–2030 роки під головуванням Верещук.

Відомо, що на нараді заявили, що для комплексного розв’язання цього питання необхідно провести системний аудит житлового фонду. За словами учасників, це “допоможе визначити об’єкти державної власності, що розташовані на територіях відповідних областей і можуть бути придатні для тимчасового проживання переміщених осіб”.

Фонд держмайна має передати центральним органам виконавчої влади (балансоутримувачам) і місцевим органам влади список гуртожитків, де можуть розмістити ВПО. Після цього вони спільно проаналізують об’єкти та визначать, які з них можна передати до комунальної власності.

Водночас у межах Координаційних центрів підтримки цивільного населення при обласних військових адміністраціях було доручено створити робочі групи. Саме вони опікуватимуться зазначеними питаннями.

ВПО в Україні

Наприкінці січня уряд затвердив продовження виплат внутрішньо переміщеним особам. Допомога переселенцям, які отримували її до 1 лютого, автоматично буде продовжено до 1 березня без додаткового звернення до органів соцзахисту. А вже з 1 березня 2024 року виплати будуть продовжені для більшості нинішніх отримувачів допомоги. Тобто для тих переселенців, які належать до найбільш вразливих категорій громадян. 

Також нещодавно депутати Верховної ради України ініціювали продовження щомісячних виплат на проживання для всіх категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до завершення дії воєнного стану. Зареєстрований законопроєкт №10382 має забезпечити фінансову допомогу людям, які через військові дії втратили житло, майно чи засоби до існування. Наразі близько 2,6 мільйона зареєстрованих ВПО отримують виплати, проте існує потреба розширити та скоригувати державну підтримку.

Чи можна позбавити особу права керування автомобілем, якщо вона ухиляється від мобілізації, чи відмовити їй в обслуговуванні банком, не порушуючи при цьому її права та рівність? Відповідь на це запитання надасть адвокат Ігор Фещенко. 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.