До складу МС ООН увійшов колишній міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску
У Міжнародному суді ООН позбулись російського впливу. Уперше за 78 років до складу суду не обрано російського представника. Представляти Східну Європу буде колишній міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску.
Про історичне рішення у Міжнародному суді ООН повідомив президент України Володимир Зеленський. Він привітав рішення Організації Об’єднаних Націй.
"Вперше в історії ООН її держави-члени відмовили росії у праві здійснювати правосуддя від їхнього імені в Міжнародному суді ООН. Світ бачить, хто руйнує міжнародне право замість того, щоб його захищати", - повідомив Зеленський.
Окремо президент України привітав інших учасників, яких обрали до складу Міжнародного суду ООН. Ними стали представники Австралії, Мексики, Румунії, Південної Африки та США. Суддів обрали у голосуванні у Радбезі та Генеральній Асамблеї організації.
У четвер, 9 листопада, до складу Міжнародного суду ООН увійшов колишній міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску. Він переміг росіянина Кирила Геворгяна у номінації від Східної Європи.
Головний судовий орган Організації Об'єднаних Націй - це Міжнародний суд ООН (МС). Він заснований у 1945 році замість Постійної палати міжнародного правосуддя (ППМП), яка існувала до Другої світової війни.
МС розташований у Гаазі, Нідерландах. Він складається з 15 суддів, які обираються Генеральною Асамблеєю та Радою Безпеки ООН на дев'ятирічний термін. Судді обираються з-поміж осіб високого морального авторитету, які є фахівцями в галузі міжнародного права.
Міжнародний суд ООН має юрисдикцію розглядати спори між державами, а також давати консультативні висновки з юридичних питань, які можуть бути перед ним поставлені належним чином уповноваженими органами або спеціалізованими установами ООН.
МС може розглядати спори між державами з будь-яких питань міжнародного права. До його компетенції входять, зокрема, суперечки про: територію, міжнародні кордони, морське право, право на мирне використання космосу, право на вільне мореплавство, права людини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.