Великий бізнес у складні часи: важлива підтримка України

Група Метінвест під керівництвом Ріната Ахметова здійснює значний внесок у зміцнення обороноздатності України, надаючи військовим сучасне обладнання та техніку

Сталевий фронт
Група Метінвест під керівництвом Ріната Ахметова здійснює значний внесок у зміцнення обороноздатності України, надаючи військовим сучасне обладнання та техніку.

Коли Україна зіткнулася з війною в сучасній історії, мільйони людей втратили домівки, засоби до існування та безпеку. У цей момент вирішальну роль відіграв не лише державний сектор, а й великий бізнес. Яскравим прикладом є масштабна допомога, яку організували Рінат Ахметов та компанії групи SCM. Наприклад, один із головних проєктів є Тилігульська ВЕС у Миколаївській області, яка після завершення всіх етапів у 2025 році матиме потужність 500 МВт. З початку війни бізнеси Ріната Ахметова інвестували в Україну 71 млрд грн.

Усе для армії: «Сталевий фронт як символ незламності»

Група Метінвест під керівництвом Ріната Ахметова здійснює значний внесок у зміцнення обороноздатності України, надаючи військовим сучасне обладнання та техніку.

Щоб убезпечити вартісну техніку від атак FPV-дронів, фахівці розробили спеціальні захисні екрани для танків та БМП. Ці металеві сітки накривають башту та моторний відсік, створюючи перешкоду для ворожих дронів, що значно підвищує шанси екіпажу та техніки залишитися неушкодженими. Крім того, не припиняється виготовлення мобільних підземних укриттів, які захищають особовий склад від обстрілів на гарячих напрямках фронту.

Метінвест налагодив виробництво інженерних конструкцій, що повністю повторюють зовнішній вигляд радіолокаційних станцій та артилерійських гармат. Ці макети вводять агресора в оману, змушуючи його використовувати дорогі високоточні боєприпаси для знищення фальшивих цілей замість справжньої техніки ЗСУ.

У рамках роботи «Сталевого фронту» на лінію зіткнення відправлено понад 5 000 БПЛА, тепловізори, приціли, камери, понад 1 200 автівок, майже 50 тисяч аптечок та турнікетів, а також пальне й інші витратні матеріали.

Гуманітарні ініціативи: турбота про тих, хто цього найбільше потребує

Фонд Ріната Ахметова став надійним джерелом підтримки для українців, що потерпають від війни. Лише за перші місяці вторгнення було роздано сотні тисяч гуманітарних наборів із харчами, одягом, медикаментами та засобами гігієни. Особлива увага приділяється мешканцям прифронтових і деокупованих територій.

Ще один напрямок — підтримка в лікуванні та відновленні поранених. Певне місце в цих програмах посідає дитяча реабілітація — психологічна, фізична, емоційна.
Додатково було виділено 1 мільярд гривень на проєкт підтримки захисників Маріуполя «Серце Азовсталі». Родини військових отримують допомогу за сімома програмами. Дізнатися більше про актуальні проєкти фонду можна на сайті akhmetovfoundation.org.

Рінат Ахметов, найбільший приватний інвестор і платник податків, не лише підтримує Україну в умовах війни, але й інвестує в післявоєнну відбудову. SCM розробляє плани відновлення зруйнованої інфраструктури, особливо в південно-східних регіонах, які найбільше постраждали від бойових дій. Одним із ключових проєктів є Тилігульська ВЕС у Миколаївській області, яка після завершення всіх етапів у 2025 році матиме потужність 500 МВт. Це дозволить забезпечити енергією близько 900 тисяч домогосподарств. Загальні інвестиції у проєкт перевищують 650 млн євро, що робить його одним із найбільших у Східній Європі. У ДТЕК у 2023 році було сплачено 40 млрд грн податків. За 6 місяців 2024 року — 20 млрд грн. Група залучає іноземні інвестиції, є найбільшим роботодавцем в країні і сприяє збільшенню податкових внесків до бюджету держави. Лише Метінвест за 9 місяців 2024 року збільшив сплату податків до бюджету України на 38% — до понад 15 млрд грн.

Загалом, з початку повномасштабного вторгнення Рінат Ахметов спрямував на допомогу військовим і цивільним українцям 10,6 мільярда гривень, демонструючи відданість підтримці країни та її громадян у найскладніші часи. Всі гроші, які приносить бізнес, спрямовуються на розвиток української економіки.

Текст підготовлено на матеріалах Obozrevatel

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube