Великі кораблі стали великими мішенями: у Росії знову оплакують долю Чорноморського флоту

Рогозін шкодує, що РФ не встигла за прогресом і відстала в галузі безпілотників

оленегорский горняк, дрон magura v5, чорне море, російський корабель, БДК, sea baby
Маленькі українські дрони із задоволенням атакували великі російські кораблі, такі, як БДК Оленегорський гірник - і не в Криму навіть, а в Новоросійську

Росія лише з початком повномасштабного вторгнення в Україну усвідомила роль безпілотних систем у сучасній війні. Тепер РФ намагається надолужити відставання від ЗСУ, які, наприклад, витіснили з Чорного моря російські кораблі практично лише за допомогою морських дронів. Про це заявив колишній скандальний глава "Роскосмосу", "сенатор" Ради Федерації РФ від Запорізької області Дмитро Рогозін.

Рогозін в інтерв'ю пропагандистському виданню РФ "Московський комсомолець" скаржиться, що російська армія, по-перше, до України воювала зі слабкими противниками (Чечня, Грузія, Сирія), тож досвіду набратися не було де. А по-друге, слабо уявляла собі, як застосовувати більш сучасні засоби ведення бойових дій, такі як безпілотники, воліючи хвалитися в дусі "зате які у нас авіація і флот!".

Саме доля Чорноморського флоту РФ, на думку окупанта, стала показовою. Він не витримав зустрічі з новою реальністю у вигляді морських безпілотників.

"Реально на наших очах відбулася військово-технічна революція, а традиційні системи озброєння вже як би незрозуміло як використовувати. Показовий приклад – Чорноморський флот. Він був змушений змінити, по суті, свою прописку через те, що наші великі кораблі стали просто великими мішенями для безекіпажних катерів противника", – заявив Рогозін.

Нагадаємо, сам Рогозін дивом не загинув в Україні після обстрілу ресторану "Шеш-Беш" на Донеччині, де він у грудні 2022 року святкував свій день народження. Окупант отримав осколкові поранення сідниць. У вересні 2023 року Рогозіна зробили "сенатором від Запоріжжя" у Раді Федерації РФ.

Кораблі Росії у Чорному морі

З Криму втік останній сторожовий корабель Чорноморського флоту РФ. Про це 15 липня 2024 року заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук. Він додав, що проблемою, як і раніше, є авіація окупантів, яка панує над Чорним морем і завдає ударів по Україні. Він сподівається, що ситуація зміниться після отримання Україною винищувачів F-16.

Наприкінці липня Плетенчук визнав, що у Криму все ж залишається частина Чорноморського флоту Росії. Причина в тому, що у військовій морській базі в Новоросійську, куди вже відбули майже всі бойові кораблі противника, не вистачає місця. 

Українські війська знищили не один ворожий корабель в Криму, але вартих уваги цілей тепер практично не залишилося. Зокрема, 6 червня українські військові знищили судно окупантів - рейдовий буксир "Сатурн". Атаку на морську ціль провело Головне управління розвідки Міноборони України.

Загалом за понад два роки війни Силам оборони України вдалося знищити третину кораблів Чорноморського флоту РФ. 28 ворожих кораблів чи катерів було ліквідовано. Багато кораблів РФ отримали серйозні пошкодження, судна окремих проєктів вже ніколи не вдасться відновити. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube