Але в повітряному просторі над Чорним морем домінує авіація окупантів
З Криму втік останній сторожовий корабель Чорноморського флоту РФ. У росіян у Чорному морі залишається одна можливість - це повітряна складова. Тому для України дуже важливим є отримання винищувачів F-16.
Про російську втечу з Криму поінформував 15 липня речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук. Спочатку представник ВМС написав про це в Facebook.
"Останній сторожовий корабель ЧФ РФ просто зараз звалює з нашого Криму. Запам'ятайте цей день", - зазначив Плетенчук.
В ефірі телеканалу Київ 24 речник додав, що проблемою, як і раніше, є авіація окупантів, яка панує над Чорним морем і завдає ударів по Україні. Він сподівається, що ситуація зміниться після отримання Україною винищувачів F-16.
"У морі фактично із акваторії їх (росіян - ред.) видавили. Сухопутна складова успіхом не увінчалася на нашому напрямку... Але в повітряному просторі домінує авіація над Чорним морем – це факт", - пояснив він.
За словами речника ВМС ЗСУ фактично можливість завдавати ударів у окупантів залишилася лише у такий спосіб. Це удари по портовій інфраструктурі ракетним озброєнням із літаків.
"Це також постійна розвідка – у небі над півднем висять дрони 24/7. Це невеликі розвідувальні дрони. Ми їх знищуємо", - сказав Плетенчук.
Про домінування російської авіації представник ВМС докладніше розповідав місяць тому в інтерв'ю "РБК-Україна". За його даними, РФ застосовує і розвідувальні дрони, і винищувачі, і бомбардувальники.
"У них велика номенклатура літаків сімейства Су, починаючи від Су-24 і закінчуючи Су-57 – навіть така "пташка" в супроводі залітала в наш регіон. Залітають МіГ, Ан-26, Бе-12 і гелікоптери Мі-8, Мі-28, Мі-24, Ка-27", – перерахував Плетенчук.
Він додав, що дрони окупантів ведуть постійну розвідку в акваторії, зокрема Zala, "Орлан-10", "Форпост", іранський Mohajer-6, SuperCam. Присутність над акваторією цих засобів, вважає речник, "це справді проблема".
Генеральний штаб Збройних сил України у своєму щоденному зведенні щодо орієнтовних втрат російської армії у живій силі та техніці станом на понеділок, 15 липня, повідомляв про 28 знищених катерів або кораблів та про один підводний човен. Також багато кораблів РФ (не менш ніж 10) отримали серйозні пошкодження, судна окремих проєктів вже ніколи не вдасться відновити, повідомляв у червні Плетенчук.
Він пояснив, що у різний час до категорії знищених відносили також катери, утім 15 великих кораблів є значними втратами в окупантів - починаючи з флагмана (крейсер "Москва") і закінчуючи чотирма великими десантними кораблями другого рангу. Це також патрульний корабель "Сергій Котов", "Івановець", ракетний корабель "Циркон", буксир "Василь Бех" та інші, а ще підводний човен "Ростов-на-Дону", додав Плетенчук.
Речник ВМС зазначив, що у відсотковому співвідношенні Чорноморський флот втратив третину своїх кораблів. Ті судна, що залишились, окупанти передислоковують і ховають. З Криму їх виводять переважно до Новоросійська (РФ) і навіть до Азовського моря.
У тимчасово окупованому Криму 6 червня українські військові знищили судно окупантів - рейдовий буксир "Сатурн". Атаку на морську ціль провело Головне управління розвідки Міноборони України.
У Генеральному штабі Збройних Сил України офіційно підтвердили знищення у тимчасово окупованому Криму російського ракетного корабля "Циклон", який використовувався як носій "Калібрів". За уточненою інформацією, Сили оборони України вразили в Севастополі російський ракетний корабель в ніч на 19 травня. Це означає, що тепер там відсутні будь-які носії крилатих ракет. "Сатурн" і "Циклон" були останніми одиницями флоту РФ, про знищення яких повідомлялося, відтоді кількість потопленнях російських кораблів у статистиці Генштабу не зростає.
У військово-морських силах України підтвердили ураження російського рятувального корабля "Коммуна" в тимчасово окупованому Криму. Наразі масштаб ушкоджень ще верифікується, але відомо, що морське судно більше не може виконувати бойові завдання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.