Вченні знайшли два маленьких слова, які є у всіх мовах

У носіїв безлічі різних мов є щось спільне

Країни та лупа
Після дослідження результат був очевидним

Сьогодні на планеті існує близько 7000 мов. Але всі ці мови об'єднує два однакових слова для позначення об'єктів, що знаходяться в межах досяжності того, хто говорить.

Вчені провели дослідження, яке дало дивовижну відповідь: аналоги слів "це" і "той" присутні у різних мовах, пише Іflscience. Для проведення дослідження було зібрано багатонаціональну команду з 45 дослідників, які запросили 1000 носіїв 29 різних мов. Вони намагалися охопити широкий спектр мовних сімей, включаючи такі різноманітні мови, як англійська, італійська, норвезька, телугу, в'єтнамська та цельтальська. Учасникам не повідомлялося, що саме відстежуватимуть вчені.

"Ми хотіли з'ясувати, як носії широкого спектру мов використовують найстаріші записані слова у всій мові - просторові вказівні слова, такі як "це" чи "той", - пояснив провідний автор, професор Кенні Ковентрі з Університету Сходу.

В англійській мові, наприклад, використовується слово this (це) для об'єктів у межах досяжності того, хто говорить, і слово that (той) для об'єктів, що знаходяться далі. Однак у різних мовах цей поділ може бути різним, і дослідники спробували з'ясувати, чи він зберігається в різних культурах.

Учасники були розміщені за столом та отримували низку предметів різного кольору та форми. Команда подбала про те, щоб для кожної мови використовувані об'єкти були пофарбовані в кольори, які можна було чітко розрізнити лінгвістично, і щоб форма була уніфікована для гендерних мов, таких як німецька. Потім предмети переміщалися різні відстані: у межах досяжності говорить, поза досяжності говорить, але у межах досяжності дослідника навпроти нього, і поза досяжності обох сторін. Кожному, хто говорить, пропонувалося описати предмет своєю мовою, використовуючи його колір, назву і, найголовніше, і використовувати слова "це" і "той".

Коли дані були зіставлені і статистично проаналізовані, виявилося, що у всіх протестованих мовах є слово позначення об'єктів, що у межах досяжності говорить.

"Ця відмінність може пояснити раннє еволюційне походження демонстративів як мовних форм", - зазначив професор Ковентрі.

Дослідження викликає інтерес до питання, чи мають носії різних мов загальні засоби передачі просторового становища об'єктів. Це також може допомогти у вирішенні давньої дискусії серед лінгвістів про те, як мова впливає на мислення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube