"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Ця маса, на думку вчених, утворилася внаслідок злиття кількох галактик та їхніх чорних дір
У центрі Галактики Андромеди, по сусідству з нашою галактикою - Чумацьким шляхом, знаходиться зоряне скупчення загадкової форми. Впродовж десятиліть це не давало астрономам спокою, але загадка нарешті розгадана.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Science .
Галактика Андромеди знаходиться приблизно за 2,5 мільйони світлових років від нас.
Вчені дійшли висновку, що пояснити скупчення в центрі Андромеди можна, якщо врахувати той факт, що всередині галактики скупчення зірок цілком може співіснувати поруч із чорною дірою.
Вони також припустили, що у випадку з галактикою Андромеди дивне скупчення могло бути викликане гравітаційним "поштовхом", чимось схожим на віддачу дробовика, але в космічному масштабі.
Отже, всередині Андромеди знаходиться витягнута маса з мільйонів зірок – технічно відома як ексцентричний ядерний диск – замість симетричного зоряного скупчення, яке зазвичай знаходиться у центрі такої галактики.
Ця маса, на думку вчених, утворилася внаслідок злиття кількох галактик в одну, а також злиття в цьому процесі чорних дірок цих галактик.
"Коли галактики зливаються, їх надмасивні чорні діри збираються разом і зрештою стають єдиною чорною дірою. Ми хотіли б знати: які наслідки цього?", - каже астрофізик Тацуя Акіба з Університету Колорадо.
Щоб з'ясувати це, команда провела комп'ютерне моделювання зіткнень надмасивних чорних дір. Результуючої сили було б достатньо, щоб притягнути орбіти зірок біля галактичного центру у витягнуту форму, як видно на Андромеді, згідно з розрахунками.
Коли галактики стикаються, вважається, що їхні відповідні чорні діри обертаються одна навколо одної, набираючи швидкість, перш ніж зрештою зіткнутися разом.
Це генерує величезну кількість енергії, яка вивільняється в імпульсах гравітаційних хвиль. Йдеться про буквальну бриж в тканині простору та часу.
Ці хвилі впливають на розташування та форму зірок, розташованих у цій галактиці. Принаймні до тої пори, поки ця надпотужна чорна діра, що утворилася, не покинула свою галактику. Підстав вважати, що вона переміститься в Чумацький шлях - поки що що немає.
Раніше інформатор повідомляв, що в NASA попередили про масштабні спалахи на Сонці: можуть не працювати GPS та мобільний зв'язок.
Також ми писали, що у NASA знайшли планету одразу за нашою галактикою. Крім того, ми розповідали, що телескоп NASA полетить до надпотужної чорної діри у нашій галактиці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .