Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
На даний момент прототип знаходиться на стадії тестування.
Подібний винахід може допомогти науці просунутися у лікуванні втрати чутливості кінцівок або навіть паралічу.
Про це повідомляє журнал Materials Science and Engineering, – передає Інформатор.
У Японії вченим вдалося розробити прототип об'ємного імплантованого каркасу для стимуляції відновлення нервів. Зараз технологія тестується, і вже показує непогані результати.
У разі успіху та підтвердження безпеки імплантації, це допоможе просунутися у лікуванні уражень спинного мозку, які належать до травм нервів. Саме вони призводять до втрати чутливості у частинах тіла або навіть паралічу.
Нинішні методи лікування подібних травм мають дуже обмежений успіх. Все через складність відновлення функцій пошкодженої тканини. Нова розробка є каркасом з міцного полімерного матеріалу у вигляді багатошарової решітки. Попередні досліди з культурами клітин показали, що технологія дозволяє спрямувати зростання нейронів вздовж його волокон та крізь шари для більш ефективної регенерації нервів.
Щоб зробити каркас, використовувалася сучасна методика, яку назвали двофотонною літографією. З її допомогою можна створювати точні нанорозмірні структури завдяки лазеру та світлочутливому рідкому полімеру. Коли полімерний матеріал потрапляє під лазерний промінь, він твердне, а необроблені ділянки залишаються рідкими, і їх можна просто змити.
Керуючи рухом лазера, вченим вдалося створити тривимірну квадратну решітку зі сторонами 1 на 1 міліметр і висотою всього 100 мікрометрів із синтетичного матеріалу IP-Dip. Каркас витримує перепади температури та деформації, а тому може використовуватись як імплант для різних тканин організму.
Перевіряли матеріал на культурах мишачих клітин – дорзальних корінкових нейронах та мотонейронах. За 48 годин погіршення виживання клітин не зафіксували, що дає можливість припустити достатню біосумісність каркасу.
Далі нову розробку додатково тестуватимуть на тваринах. Це потрібно для розуміння того, як саме імплантат поведеться в живому організмі.
Нагадаємо, що вчені знайшли спосіб знищити коронавірус за дві секунди: для цього потрібне опромінення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.