Волонтерка розказала, як розв'язувати проблему безпритульних тварин
У київський притулок для котів “Котобаза”, який розміщався у бойлерній у дворі жилого дому, й досі підкидають кошенят. Хоча притулок згорів тиждень тому, і місцеві волонтери намагаються прилаштувати врятованих від вогню тварин. Як розв'язувати проблему безпритульних тварин, “Інформатор” дізнавався у зооволонтерів.
Зооволонтерка Катерина Ільченко в інтерв’ю “Інформатору” наголосила, що попри безкорисливі зусилля власниці притулку у рятуванні й допомозі безпритульним котам, розведення 90 котів у бойлерні не є нормальною практикою. І вважає трагедію, що сталося в ніч на 24 вересня, відповідальністю цієї жінки.
“Я вважаю, що ситуація, яка трапилась - повністю провина власниці цього дійства (притулку). Так, вона рятувала, допомагала і збирала. Але розводити в бойлерній 90 котів і хизуватися цим - це ненормально”, - каже зооволонтерка. При цьому, як писали користувачі соцмереж, власниця притулку мала конфлікти з зооволонтерами та відмовлялася стерилізувати підопічних котів.
За словами Катерина Ільченко, утримання тварин в Україні ніяк законодавчо не регулюється. “На жаль, будь-яка людина може розводити тварин в будь-яких умовах. Ніхто нічого не може зробити”, - каже зооволонтерка.
Найгуманніший вихід із ситуації - стерилізація тварин. При чому, як безпритульних, так і домашніх.
“Не всі тварини адаптовані для життя в помешканні, є коти як ручні, так і дикі. Дикі тварини спокійно можуть існувати у підвалах, на вулиці. Вони не підходять до людей, людина не несе їм шкоди. Так, є інші загрози - собаки, машини й так далі. Але не всі коти соціалізуються, на жаль. Тому стерилізація - це найгуманніший спосіб, який може бути взагалі. До того ж стерилізація моє бути не тільки на рівні безпритульних тварин”, - впевнена Ільченко.
За її словами, всі домашні тварини також мають бути стерилізовані, при чому майже у примусовому порядку: “І котів у яких немає якихось племінних цінностей, власники яких не мають дозволу на розведення (теж треба стерилізувати). Тому що таке безконтрольно розмноження тварин потім впливає на кількість безхатніх тварин. Бо виносять кошенят, підкидають, - це ж все домашні приплоди”.
“Коли це буде на законодавчому рівні, примусово, тоді це буде працювати. Поки це лише за бажанням, люди будуть робити те, як кличе їх серце. Якщо людина плодить кошенят, це ж не значить що вона погана, це значить вона просто несвідома”, - каже зооволонтерка.
Катерина Ільченко також розповіла, яким має бути нормальний притулок для тварин. “В притулку обов'язково має бути зона карантину, він має бути розділений на тварин, які хворіють на імунодефіцит, які хворіють на лейкоз, тварини мають перевірятися. Нещеплена тварина не може бути у натовпі інших котиків. Тобто вона має бути ізольована поки не пройде щеплення та тести на звичайні хвороби, які можуть заражати інших тварин. Звичайно там має бути своєчасне надання медичної допомоги та нормальне адекватне харчування”, - розповіла зооволонтерка.
Пожежа у притулку “Котобаза”сталася пізно ввечері 23 вересня. Притулок на столичних Теремках влаштувала місцева жителька. У притулку на момент пожежі перебувало близько 60 котів, 7 з яких загинули.
За словами сусідів, перед пожежею вони чули лайку та вибух. Сусіди впевнені, що трагедія сталася через підпал, який вчинив хтось з місцевих. Кажуть, що було багато конфліктів, власниці притулку неодноразово погрожували. Однак причиною швидкого загоряння могло стати утеплення притулку, оскільки в утепленні був пінопласт і матеріали, що швидко займаються.
Правоохоронці розпочали розслідування за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України — умисне знищення або пошкодження майна, що спричинило тяжкі наслідки. Також було порушено справу за фактом жорстокого поводження з тваринами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.