Петиція набрала 25 тис. голосів, уряд має розглянути прохання
Народна депутатка України 7-го скликання від Всеукраїнського об'єднання "Свобода", ексвикладачка університету "Львівська політехніка" Ірина Фаріон може отримати звання "Героя України". Відповідну петицію було подано 24 липня на сайті Кабінету Міністрів України. 4 серпня вона набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.
Коли уряд розгляне петицію, невідомо. Відповіді Кабміну на пропозицію авторів поки немає.
"Доктор філологічних наук, професор Ірина Фаріон – надпотужний професійно-інтелектуальний діяч українського освітнього, культурного та політико-націоналістичного руху... Ірина Фаріон багато років зміцнювала позиції державної мови і своєю працею зробила значний внесок у збереження української державності в умовах постійної культурної, інформаційної експансії ", - йдеться у тексті петиції.
Далі йде довгий перелік робіт, ініціатив та звершень, які автори петиції презентують як доробок Фаріон, гідний звання Героя. Зазначається, що матеріали для петиції зібрала Оксана Микитюк, також мовознавиця, автор понад 150 наукових статей та подруга Ірини Фаріон від 1991 року.
Нагадаємо, звання "Герой України" надається громадянам України за вчинення видатного геройського вчинку або визначних трудових досягнень. Надання звання здійснюється указом президента України.
Рекомендацію президенту для нагородження званням може давати, серед інших, прем'єр-міністр України. Також це може бути будь-який міністр кабінету міністрів України, голови інших центральних виконавчих органів та будь-які місцеві органи влади тощо.
Укрпошта випустила марку на честь Ірини Фаріон. Марку та конверт погасили у Львові на дев'ятий день після смерті мовознавиці, 27 липня. Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський підкреслив, що марку та конверт надрукували на замовлення сім'ї Фаріон - це звичайна комерційна послуга компанії. Коментуючи випуск марки, донька Ірини Фаріон Софія Семчишин наголосила, що "Ірина Фаріон має бути у кожного вдома", бо "її розстріляли за мову".
В інтерв'ю для телеканалу "Перший Західний" Семчишин розповіла, що екснардепка та мовознавиця Ірина Фаріон хотіла, щоб її квартира у Львові дісталася внукам – Єві та Дмитру. На запитання журналістки, чи не планує донька Ірини Фаріон створити у її квартирі, наприклад, музей, Семчишин відповіла, що це – квартира її дітей.
Крім того, в Україні з'являться дві вулиці, названі на честь Фаріон. Депутати Івано-Франківська у серпні ухвалили рішення перейменувати одну з вулиць міста. На цій сесії також було затверджено Програму вшанування пам'яті Ірини Фаріон. Ще одна вулиця на честь мовознавиці буде названа у Львові.
Нагадаємо, що мовознавиця Ірина Фаріон померла ввечері 19 липня після того, як у Львові хлопець вистрілив у неї біля її будинку. У вбивстві підозрюється це 18-річний дніпрянин В'ячеслав Зінченко, його затримали 25 липня у Дніпрі, він під вартою, слідство триває.
Мовознавицю після замаху доправили до лікарні у критичному стані. Як писав мер Львова Андрій Садовий, медики зробили все можливе, але поранення було несумісним із життям. За словами лікарів, у 60-річної Фаріон зупинилося серце. З мовознавицею два дні прощалися у Львові та поховали на Личаківському цвинтарі 22 липня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.