Гасіння конверту пройшло у Львові на дев'ятий день після смерті Фаріон
Укрпошта випустила марку на честь Ірини Фаріон. Марку та конверт погасили у Львові на дев'ятий день після смерті мовознавиці. Про це 27 липня повідомив депутат Львівської міської ради Андріян Гутник.
На фото, яки опублікував Гутник, можна побачити, що в церемонії погашенні марки взяли участь донька мовознавиці Софія Семчишин, а також внуки та зять Ірини Фаріон. Семчишин заявила, що, на її думку, "Фаріон має бути у кожного вдома" бо її розстріляли за мову. Також вона звернула увагу на те, що на звороті конверта є фраза її матері: "Я не боюся своєї смерті. Бо такі, як я, своєю смертю не вмирають".
Зауважимо, що у коментарях до посту Гутника думки про те, чи варто було Укрпошті випускати марку на честь Фаріон, розділилися. Враховуючи резонанс, генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський вирішив пояснити випуск марки та конверту на честь Фаріон. За його словами, спочатку він не збирався про це писати, "бо це справа родини". Топменеджер підкреслив, що марку та конверт надрукували на замовлення сім'ї Фаріон - така послуга є у компанії давно, їй може скористатися будь-хто.
"Якщо вже всі питають, один раз відповім. В нас є послуга - "Власна Марка", де кожна людина, військовий підрозділ, компанія або музей можуть замовити свою марку. Ось посилання. Саме так родина та близькі Ірини Фаріон замовили в нас таку марку та конверт, а ми її оперативно випустили", - наголосив Смілянський.
Топменеджер підкреслив, що Україна - демократична країна. А Укрпошта - демократична компанія.
"Можна погоджуватись чи не погоджуватися з поглядами тієї чи іншої людини, але, по-перше, будь-яка смерть – це трагедія, а по-друге – в нас демократична країна, де, на відміну від Росії, немає цензури", - написав він.
Смілянський наголосив, що права власності на ці марки належать родині Ірини Фаріон. Зараз у нього немає відповіді на запитання, чи можна буде їх придбати.
"Щодо можливості придбати такі марки - ми запитаємо в них дозвіл і тоді дамо відповідь на це питання", - підсумував він.
Як писав Інформатор, замах на Ірину Фаріон було скоєно 19 липня близько 19:30 години. У критичному стані її доставили до лікарні святого Пантелеймона. Поранення у скроню давало мало шансів на порятунок, проте медики провели операцію і під'єднали пацієнтку до апарату штучного дихання.
Однак за пів години до опівночі її не стало - за словами лікарів, у Фаріон зупинилося серце. З мовознавицею два дні прощалися у Львові та поховали на Личаківському цвинтарі 22 липня.
Підозрюваного у вбивстві затримали 25 липня у Дніпрі, це 18-річний дніпрянин В'ячеслав Зінченко. Джерела у правоохоронних органах вважають, що основною версією слідства у справі вбивства Фаріон є те, що замовлення на злочин надійшло з Росії. У поліції розповіли, що на місці вбивства знайшли гільзу від спортивної кулі, а зброю, з якої застрелили жінку, все ще шукають. Підозрюваного вдалося вистежити та ідентифікувати завдяки камерам відеоспостереження, які зафіксували його переміщення по місту.
Юнак навчався в гімназії №62 та був гравцем однієї з футбольних команд. Його батько служить на фронті. Мати Зінченко стверджує, що слідчі стали сумніватися у тому, що її сін – вбивця Фаріон.
На суді Зінченко заявив, що не убивав мовознавицю. Суддя галицького районного суду Львова повністю задовольнив клопотання сторони обвинувачення, обравши Зінченку запобіжним заходом арешт на 60 днів без права застави. Перед засіданням Софія Семчишин грубо звернулася до підозрюваного у вбивстві своєї матері й заявила, що зробить все, щоб він до кінця життя був у в'язниці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.