Китоголов – доісторичний хижак розміром з людину. Його популяція сягає 10 тисяч осіб
Одним з найхимерніших і водночас одним з найчарівніших птахів на планеті є китоголов. Це величезний хижак, який своїм суворим поглядом одночасно лякає і захоплює. Птах настільки дивний, що багато людей вважають його вигаданим. Хоча це зовсім не так. Мешкає він у прісноводних районах Східної Африки. Його популяція сягає 10 тисяч осіб.
Видання IFLScience вирішило розповісти про цього загадкового плаха, який може за своїм розміром досягають зросту людини. Так-так, це не вигадка. Середній зріст китоголова становить близько 1,5 метра. Тож людина середнього зросту може дивитись йому прямо в очі. Але тоді не уникнути погляду на величезний дзьоб. Він може досягати у довжину 24 сантиметри. Дзьоб закінчується своєрідним кігтем на верхній щелепі, який гострий як ніж. Тож здобич китоголов розриває на шматки з легкістю, навіть ту, яка більша за розміром.
Також у цього хижака довгі тонкі ноги, яким можуть позаздрити навіть супермоделі. Вони закінчуються величезними ступнями. Тож китоголов більше ходить, ніж літає. І це за умови, що крила він має величезні. Розмах сягає до 2,6 метра в ширину. Загалом крила птаха виглядають настільки дивно, що вчені тривалий час не могли їх правильно класифікувати. Після аналізу ДНК зупинились на тому, що це пелікан. Хоча насправді його найближчим родичем є молотоглав.
Живуть здебільшого китоголови поодиноко, або у парах. Попри великі габарити та, начебто повільність, вони дуже вдалі мисливці. Можуть нападати на здобич навіть більшого за себе розміру. Відомо, що китоголови борються з крокодилами та навіть їдять їх, включаючи нільського крокодила, який є найбільшим серед свого виду. Фактично, ці птахи вилуплюються з яйця готовими до бою. Хоча з кладки з двох або трьох яєць не різко тільки одне дитинча доживає до дорослого віку. Їх, зазвичай, вбивають свої ж брати та сестри.
На довершення варто зазначити, що китоголови досить живучі птахи. Середня тривалість їх життя становить 35 років. Вони досвідчені мисливці, і завдяки своїм розмірам відлякують хижаків. Та й ще у сусіди у них бегемоти, тож не всі великі хижаки заходять на цю територію.
Але попри таку стійкість вид китоголова класифікують як уразливий у Червоному списку МСОП. Вони знаходяться на шляху до вимирання. За підрахунками, їх у вільному існуванні лишилось від 5 до 10 тисяч.