Путіну залишать окуповані ним українські території, але не визнають їх частиною Росії
В США та Україні змінюють цілі війни. Зараз Київ та Вашингтон змушені розглядати варіант з переговорами з Росією, за якого доведеться залишити "президенту" РФ Володимиру Путіну тимчасово окуповані ним українські території. Хоча суверенітет цих територій, звісно, не буде визнаний жодної цивілізованою країною.
Про це пише видання Financial Times у редакційній колонці. Газета із посиланням на власні джерела зазначає, що мирні переговори з РФ зараз в обох столицях бачаться кращим варіантом, аніж продовження війни.
"У Вашингтоні, деяких західних столицях та коридорах Києва настрої змінюються: від рішучості, що війна може закінчитися лише з вигнанням російської армії з території України, до вимушеного визнання, що найкращий шанс на майбутнє – це переговорне врегулювання, яке збереже більшу частину країни", – пише видання.
Зазначається, що зараз через зволікання Заходу Україна не отримує достатньо підтримки, щоб досягти хоча б цієї зменшеної мети. Країна знаходиться на порозі найсильніших випробувань за всю війну.
"Україна вступає у свою третю зиму війни, і настрій похмуріший, ніж будь-коли. На сході її війська втрачають позиції перед невблаганним настанням російських супротивників, хоч і ціною великих втрат для Москви. З половиною зруйнованої енергосистеми українці мають проводити годинник у холодні місяці без світла і тепла. Деякі українські чиновники у приватних бесідах висловлюють побоювання, що їм не вистачає особового складу, вогневої могутності та західної підтримки для повернення всіх захоплених Росією територій", – зазначається у матеріалі.
Саме тому зараз чиновники та політики в США обговорюють угоду, яка може стати фактичною зрадою українських інтересів. Режиму Путіна дозволять зберегти контроль над однією п'ятою української території, яку окупували росіяни. Проте суверенітет РФ над ними ніколи не буде визнаний цивілізованими країнами.
"Решта країни отримає можливість приєднатися до НАТО або буде забезпечена еквівалентними гарантіями безпеки. Під цією "парасолькою" Україна зможе відновитися та інтегруватися в ЄС, подібно до Західної Німеччини за часів холодної війни", – пише видання.
Втім, ця формула несе в собі низку проблем. По-перше, для захисту України в складі НАТО США та партнери муситимуть почати масштабне розгортання сил, яке поверне часи Холодної війни. Також невідомо, чи погодиться "президент" Росії на такий мир.
"Однією із заявлених цілей Путіна було запобігання вступу України до НАТО. Також сумнівно, що він має стимул погоджуватися на переговори щодо обміну земель на світ, поки він вірить, що його війська можуть розширити свої успіхи", – зазначає газета.
Видання закликає президента США Джозефа Байдена та інших лідерів Заходу різко збільшити підтримку України, насамперед ухваливши "план перемоги України" президента Володимира Зеленського. Україну потрібно буде максимально посилити, який би сценарій не обрали західні та українські лідери.
Зазначимо, що нещодавно Financial Times – вже з посиланням на анонімних дипломатів – писало, що Україна нібито може погодитися на завершення війни по лінії фронту в обмін на безпеку, що одразу ж спростував речник МЗС Георгій Тихий. У Верховній Раді теж таку інформацію називають фейком.
Але нардеп Олександр Мережко каже, що переговори все ж можуть відбутися і “радикальний сегмент” сприйме їх як капітуляцію, особливо з територіальними поступками. Проте Україна може обміняти території на вступ до НАТО – про це неодноразово казали експерти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.