Дипломатичне відомство України вважає, що підтримка будь-яких мирних ініціатив, де не йдеться про збереження суверенітету та цілісності України, і які не базуються на статуті ООН, є неприпустимими
У Міністерстві закордонних справ України 28 вересня дорікнули Швейцарії, яка організовувала перший Саміт миру, у тому, що країна підтримала так званий "мирний план", запропонований Китаєм та Бразилією. У МЗС не розуміють логіки такого вчинку та наголошують, що підтримка будь-яких мирних ініціатив, у яких не йдеться про суверенітет та територіальну цілісність України є неприпустимою. Дипломати також підкреслили, що заперечення факту агресії РФ проти України грає на руку ворогові.
Про те, що Україна не розуміє логіки підтримки Швейцарією китайсько-бразилійського "мирного плану", йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України. Дипломати зазначають, що будь-які мирні ініціативи щодо завершення війни в Україні мають базуватися на принципі поваги до суверенітету та територіальної цілісності України. Без цього положення будь-які миротворчі ініціативи є ілюзорними лише підігрують російському агресору.
"Ми не можемо зрозуміти логіки такого рішення", – йдеться у заяві МЗС, де наголошується на тому факті, що саме Швейцарія 15-16 червня 2024 року організовувала перший Саміт миру.
"Будь-які ініціативи, які не містять чіткого посилання на Статут ООН та не гарантують повного відновлення територіальної цілісності України, є неприйнятними. Ініціативи, які не визнають факту неспровокованої збройної агресії Росії проти України, прирівнюють жертву та агресора, пропонують деескалацію за рахунок суверенітету та територій України, не можуть бути підтримані Україною", – наголошують в МЗС.
Швейцарія підтримала мирний план Китаю та Бразилії щодо врегулювання війни в Україні. Про це 28 вересня повідомив голова відділу комунікацій швейцарського МЗС Ніколя Бідо.
За його словами, китайсько-бразильська ініціатива може становити інтерес для Швейцарії через "модифікацію" плану з урахуванням цінностей ООН.
"Швейцарія підтримує всі мирні ініціативи, що відповідають духу Бюргенштока. Ми вітаємо цю мирну ініціативу, яка насамперед спрямована на досягнення миру", - сказав Бідо.
Китай та Бразилія мають намір створити спільну платформу для врегулювання війни в Україні. Вона отримає назву "Друзі миру". 27 вересня ці країни провели на полях Генасамблеї ООН зустріч для обговорення своїх пропозицій щодо України. У ній взяла участь низка держав. Український президент Володимир Зеленський відкинув мирний план Китаю та Бразилії, назвавши його "деструктивним".
Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто у пʼятницю, 27 вересня, оголосив про участь країни в ініціативі "Друзі миру". Її спільно започаткували Китай та Бразилія. Зокрема, ця група виступає на підтримку китайсько-бразильського плану миру, який передбачає завершення війни в Україні без виведення військ РФ з окупованих територій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.