Здача територій в обмін на мир: МЗС України звинуватило Financial Times у брехні

Георгій Тихий нагадав, що не може бути жодних компромісів щодо суверенітету та територіальної цілісності України

Андрій Сибіга, Георгій Тихий, мЗС

Інформація джерела видання Financial Times щодо готовності України йти на територіальні компроміси заради миру не відповідає дійсності. Видання написало неправду, заявивши, що міністр закордонних справ України Андрій Сибіга нібито під час візиту в США обговорював гарантії безпеки для країни "в обмін на землю". Про це 1 жовтня заявив речник МЗС України Георгій Тихий.

Речник МЗС запевнив, що позиція міністра "є непохитною", і він наголошував на її елементах за зачиненими дверима. Позиція Сибіги, МЗС та України у тому, що не може бути жодних компромісів щодо суверенітету та територіальної цілісності України, додав він.

"Я був присутній на кожній зустрічі міністра закордонних справ Сибіги в Нью-Йорку, і на жодній з них не було пропозицій, обговорень чи навіть натяків на жодні територіальні компроміси. Інформація джерела Financial Times щодо обговорення міністром компромісів є просто неправдивою, і нам цікаво, хто взагалі зацікавлений у поширенні таких неправдивих наративів", - заявив Тихий.

Речник додав, що українська Формула миру - це єдиний реалістичний шлях до всеосяжного, справедливого і тривалого миру. Також Тихий нагадав, що принцип "нічого про Україну без України" має неухильно дотримуватися, і саме на цьому Сибіга наголошував усім своїм співрозмовникам у США.

FT стверджує, що Україна нібито почала "відкритіше говорити з Заходом про територіальні поступки"

1 вересня Financial Times опублікувала матеріал, у якому стверджувалося, що новий глава МЗС України Андрій Сибіга нібито обговорював із західними колегами в США можливість проведення переговорів про "землю в обмін на безпеку". Йшлося нібито про угоду щодо припинення вогню, за якої російські війська залишились би на захоплених територіях, а Україна отримала б реальні гарантії безпеки.

За словами неназваних дипломатів, на яких посилається FT, Сибіга використав приватні зустрічі із західними колегами під час свого першого візиту до США, щоб обговорити потенційні компромісні рішення. Видання наголошує, що він був більш прагматичним щодо можливості проведення переговорів про "землю в обмін на безпеку", ніж його попередник Дмитро Кулеба.

Територіальні поступки: що про них думають Зеленський та українці

Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що Україна не піде на територіальні поступки заради миру, і формули "припинення вогню в обмін на землю" не розглядає. Водночас російський правитель Володимир Путін згоден на припинення вогню та мирні переговори лише "з урахуванням нових територіальних реалій", тобто без деокупації. Понад те, Путін вимагає, щоб Україна до початку переговорів повністю віддала йому Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області, які РФ зараз контролює лише частково, а також вийшла з Курської області РФ.

Водночас все більше українців підтримують територіальні поступки Росії в обмін на мир. Як показали у липні 2024 року результати опитування КМІС, вже майже третина українців вважає, що держава може розглянути можливість відмови від деяких своїх територій для досягнення миру. Найбільше тих, хто виступають за територіальні поступки, проживають на сході та півдні України. Тобто в регіонах, де ведуться активні бойові дії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube