Швейцарія заявила, що мирний план Китаю та Бразилії нібито здатний наблизити мир в Україні
Швейцарія, яка нібито дотримується нейтралітету, підтримує так звану "мирну ініціативу" Китаю та Бразилії щодо припинення війни в Україні. Швейцарія вважає, що путінські друзі Сі Цзіньпін та Лула да Сільва зможуть положити край війні. При цьому в "мирній ініціативі" Китаю та Бразилії немає посилань на Статут ООН та підтвердження територіальної цілісності України.
Про це пише видання Blick із посиланням на заяву, яку 27 вересня зробив представник Федерального департаменту закордонних справ (EDA) Швейцарії Ніколь Біло. Він заявив, що китайсько-бразильську ініціативу підтримує Берн, оскільки вона нібито закликає до припинення війни та "політичного вирішення конфлікту".
"Ця ініціатива важлива, тому що вона пропонує альтернативу войовничим промовам, які звучали в ООН цього тижня як з українського, так і з російського боку", – сказав чиновник.
При цьому коли ініціативу було тільки опубліковано, Швейцарія виступила проти неї, оскільки там не було посилання на Статут ООН. Однак після виступу міністра закордонних справ Китаю на Раді безпеки ООН цього тижня Швейцарія змінила позицію.
Варто зазначити, що США, країни Європейського Союзу та більшість позаблокових країн Європи категорично не підтримують "мирну ініціативу" путінських друзів. Там називають "мирний план" Китаю вигідним виключно Кремлю, а відсутність згадки Статуту ООН та територіальної цілісності України розглядають, як схвалення стратегії Москви.
Бразилія та Китай закликають до проведення мирних переговорів між Росією та Україною за участю обох країн, оскільки такий крок є єдиним шляхом вирішення «української кризи». Відповідну заяву підписали спеціальний радник президента Бразилії Селсо Аморім та міністр закордонних справ Китаю Ван І.
Бразилія та Китай, згідно з документом, вимагають від усіх сторін дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. У заяві країни також наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи. Президент Володимир Зеленський називав цей план деструктивним. Про засудження агресії РФ та необхідність вивести війська держави-окупанта в ініціативі не йдеться.
Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто у пʼятницю, 27 вересня, оголосив про участь країни в ініціативі "Друзі миру". Її спільно започаткували Китай та Бразилія. Зокрема, ця група виступає на підтримку китайсько-бразильського плану миру, який передбачає завершення війни в Україні без виведення військ РФ з окупованих територій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.