ВАКС відмовив у націоналізації мережі АЗС "Shell" - Мін'юст

Читать на русском

У Міністерстві юстиції незадоволені цим рішенням

Читать на русском
Shell, націоналізація
Націоналізації поки не застосовуватиметься до мережі АЗС мережі Shell

У Міністерстві юстиції незадоволені цим рішенням

Вищий антикорупційний суд України відхилив запит Міністерства юстиції про націоналізацію 49% акцій ТОВ "Альянс Холдинг". Ця компанія управляє мережею автозаправних станцій Shell в Україні. Водночас, ВАКС задовольнив інший позов Мін'юсту, за яким на користь держави стягується 100% частки в капіталі ТОВ "Нафтова компанія "Альянс-Україна".

Про це повідомила директорка департаменту санкційної політики Мін'юсту Інна Багатих на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці. Вона зазначила, що повний текст рішення суду очікується найближчим часом.

"Поки що аргументів суду не знаємо. З оголошеного в засіданні - ВАКС відмовив у стягненні частки в ТОВ "Альянс Холдинг", - ідеться у дописі чиновниці. 

У Міністерстві юстиції не задоволені цим рішенням. Тому відомство готуватиме апеляційну скаргу.

Таким чином, ситуація з мережею АЗС Shell в Україні залишається незмінною, попри спроби держави втрутитися в її власність. Цей випадок демонструє складність юридичних процесів у сфері власності під час війни та значення судових рішень у цьому контексті.

Позиція компанії Shell

У компанії зазначають, що Shell plc є кінцевим власником бізнесу АЗС Shell в Україні та управляє мережею АЗС. Там вітають рішення Вищого антикорупційного суду України щодо мережі АЗС в Україні.

"Суд визнав, що Shell справді володіє 97,44% ТОВ «‎Альянс Холдинг»‎ та відповідними підприємствами, тим сами не задовольнивши позов Міністерства юстиції щодо ТОВ «Альянс Холдинг». Ми і надалі зосереджуватимемося на наданні пального й інших послуг громадянам України, бізнесу та екстреним службам", - повідомили в пресслужбі Shell.

В компанії також додають, що мережа Shell в Україні складається зі 131 АЗС (117 функціонуючих). Станом на сьогодні загальна сума гуманітарної допомоги, наданої компанією Україні та сусіднім країнам сягнула 74 млн доларів США. 

Справа автозаправних станцій Shell

Міністерство юстиції України у жовтні 2023 року звернулося до Вищого антикорупційного суду з позовом щодо націоналізації активів російського бізнесмена Едуарда Худайнатова. Він є власником "Незалежної нафтогазової компанії" та колишнім топменеджером "Роснєфті". Наразі російський олігарх перебуває під санкціями ЄС та України. Позов Мін'юсту стосувався активів різних компаній, зокрема, ТОВ "Альянс Холдинг", яке керує мережею автозаправних станцій Shell в Україні. "Альянс Холдинг" входить у СП з Shell. Його створили у 2007 році. Там "Альянсу" належить 49% акцій. Мережа АЗС Shell в Україні має 132 станції у 20 областях країни.

Компанія Shell продавала російський газ

У липні 2023 року стало відомо, що компанія Shell продовжила реалізацію російського газу на світовому ринку. Хоча у 2022 році вона обіцяла вийти з російського енергетичного сектору. Компанія займалась перекупом танкерів з газом у морі, аби уникнути підозр. Компанія Global Witness провела свій аналіз і встановила, що у 2022 році Shell брала участь приблизно у восьмій частині російського морського експорту газу. При цьому, переважну частину року вона працювала, вже надавши обіцянку відмовитися від російських грошей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.