Компанія Shell продовжує продавати російський газ, хоча обіцяла припинити

Читать на русском

Обіцянку відмовитися від продукції агресора компанія дала ще рік тому

Читать на русском
Shell та газ
Компанія Shell продовжує вести бізнес з російським газом, хоча ще рік тому обіцяла вийти з ринку агресора

Обіцянку відмовитися від продукції агресора компанія дала ще рік тому

Компанія Shell продовжує займатися реалізацією російського газу на світовому ринку. При цьому, ще рік тому вона обіцяла вийти з російського енергетичного ринку. Наразі компанія перекуплює танкери з газом просто в морі, аби уникнути підозр.

Про це пише BBC. Компанія Global Witness провела свій аналіз і встановила, що в 2022 році Shell брала участь приблизно у восьмій частині російського морського експорту газу. При цьому, переважну частину року вона працювала, вже надавши обіцянку відмовитися від кривавих грошей.

Олег Устенко, радник президента України Володимира Зеленського, висунув звинувачення Shell за співпрацю з країною агресором. Він прямо заявив, що компанія бажає “кривавих грошей”. У самій компанії відповіли, що лише виконують “довгострокові контрактні зобов’язання”, і при цьому не порушують законів чи санкцій.

З’ясувалося, що 9 травня 2023 року з порту Сабетта, що на півострові Ямал на крайній півночі росії, вийшов великий танкер. Він здатний перевозити понад 160 тисяч кубометрів газу, стисненого в рідку форму. Саме цей вантаж придбала в підсумку Shell, ще до того, як він дістався пункту призначення – Гонконгу.

Global Witness проаналізувала також базу даних Kpler, це одна з восьми партій Зрідженого природного газу (ЗПГ), яку Shell придбала на Ямалі в 2023 році. Також минулого року 12% російської морської торгівлі ЗПГ припадало на Shell.

Варто зазначити, що в березні 2022 року сама компанія вибачалася за купівлю російської нафти. Вона заявила, що планує відмовитися від нафтогазових проєктів з агресором. Мова йшла про припинення купівлі нафти, продаж АЗС та іншого бізнесу в рф і т.д. Останнє, щоправда, компанія таки зробила.

Водночас, Shell пообіцяла розпочати “поетапну відмову від російських нафтопродуктів, трубопровідного газу і ЗПГ”. Проте вона заявила, що це буде “складний виклик”. Наразі ж вона за рік після цього продовжує приймати вантажі ЗПГ з двох російських портів – на Ямалі та на Сахаліні на далекому сході.

Міжнародні компанії та росія

У травні 2023 року одразу 8 міжнародних компаній покинули російський ринок. За даними моніторингу KSE Institute, серед них німецька автобудівна фірма Volkswagen, німецький виробник шин і автомобільної електроніки Continental та американська Authentic Brands Group, яка володіє мережею спортивних товарів Reebok. Загалом на той момент 241 міжнародна компанія повністю вийшла з рф. Також 1 194 компанії згорнули операції та оголосили про плани згодом покинути країну.

Водночас, деякі інші фірми намагаються на цьому підзаробити. До прикладу, світовий виробник алкоголю Bacardi навпаки розширив діяльність в росії, збільшивши прибуток філії. Компанія з початку вторгнення росії в Україну зареєструвала 37 нових складських одиниць товару, ключаючи вина та вермути Martini, роми Bacardi і Banks, горілку Grey Goose, джин Bombay Sapphire і кілька брендів шотландського віскі (a Craigellachie, Royal Brackla і Aultmore).

Нагадаємо, що Кулеба назвав неприйняття України до НАТО самогубством для Європи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.