В ЗСУ вводять посади соцпрацівників: чим вони будуть займатися

В одному батальйоні працюватимуть 5 соціальних працівників. Вони будуть допомагати розв'язувати проблеми, з якими стикаються захисники та їх рідні.

пільги для військових
Соціальні працівники - це провідники між цивільним середовищем та військом

У Збройних Силах створено систему соціального супроводу військових та їх сімей, щоб захисники були зосереджені на виконанні бойових завдань. Такі фахівці також будуть в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. 

По це повідомив медійний майданчик Military Media Center

Система соціального супроводу містить повний комплекс соціальної опіки над військовими та членами їх сімей з моменту призову військових й до звільнення з військової служби.

полковник Ярослав Калініченко
Полковник Ярослав Калініченко. Фото Military Media Center

«У військових частинах є відповідні офіцери з соціальної роботи, вводяться посади соцпрацівників, які здійснюють оцінку індивідуальних потреб військовослужбовців соціального характеру, надання цих послуг і спрямування військових та членів їх сімей до тих структур, або державних органів, які здатні вирішити ті проблеми, що безпосередньо впливають на військовослужбовців», — сказав начальник управління соціального супроводу Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ полковник Ярослав Калініченко.

За його словами, в одному батальйоні працюватимуть 5 соціальних працівників.

«Важливим сегментом залишається робота з сім’ями військових. Адже воїн має бути зосередженим на виконанні завдань. Для того, щоб він не переймався за своїх рідних, введено посади соцпрацівників у пунктах постійної дислокації підрозділів», - розповів представник ЗСУ.

Соціальні працівники - це провідники між цивільним середовищем та військом. Такі фахівці будуть також у центрах комплектування.

Виплати на оздоровлення для військових

Згідно з законом "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України", захисники мають право на отримання оздоровчих виплат. Також військові можуть отримати відпустку строком до 30 календарних днів на рік. 

Розмір оздоровчої виплати складається з:

  • посадового окладу;
  • надбавки за вислугу років (якщо вона є);
  • окладу за званням;
  • щомісячного виду додаткового забезпечення, яке отримує військовий відповідно до своєї посади.

Захисник може отримати від 20 100 до 25 000 грн в залежності від його посади.

Раніше Інформатор писав, що Верховна Рада розширила пільги військовим, постраждалим внаслідок війни з росією, та їх родинам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube