Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв підкреслив, що масові перевірки чоловіків є необхідними
Народний депутат та голова комітету парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв висловився щодо з масового затримання чоловіків представниками ТЦК після концерту рок-гурту "Океан Ельзи". Перевірки відбувся 11 жовтня в київському Палаці спорту і біля нього. Потураєв вважає, що перевірка документів після масових заходів не є загрозою для української культури чи економіки.
Про це він написав в своєму Facebook. Більше того, Потураєв написав, що навіть вітає такі перевірки і вважає, що вони мають бути постійними.
"Ні, я не вважаю перевірку документів після концерту "Океану Ельзи" загрозою для української культури. Так само, як і після будь-якого публічного або масового заходу. Так само, як не вважаю загрозою для української економіки перевірки документів у барах чи клубах. Більше того - я вітаю такі перевірки, і вважаю, що вони мають бути наскрізними і постійними. І всі мають про це знати", - висловився він.
Такої ж думки дотримуються і військові. Колишній військовослужбовець 93 бригади Артем так висловив ставлення захисників до ухилянтів, які незадоволені перевіркою документів ТЦК після концерту "Океану Ельзи".
"Я розумію, боїшся, буває. Але не ганьбися. Коли ти три роки ховався і тебе тут вже затримали, ну будь чоловіком, підніми голову гордо вверх і вперед. Ніхто тебе під кулі звідси не відправить в перший день", - говорять військові.
Як повідомляли журналісти з місця події, насправді лише кількох чоловіків, у яких виявили проблеми з документами або які відмовлялися їх показати, затримали й відвезли у ТЦК. Ще кільком виписали повістки та відпустили. На інших відео видно, що спілкування було спокійним і коректним.
"І це ті самі люди визжали у 2022 "сонечки, зайчики, спасіть нас від росіян, в 2024 оруть "Ганьба поліції?", - питає Аліна Михайлова, вдома загиблого героїня України Да Вінчі.
Натомість, тему з насильницькою мобілізацією активно качают пропагандистські пабліки, запевняючи власну аудиторію в тому, що українці очікують на "визволителів" з "братньої Росії". Між тим, українські військові обурені, що коли ворог тисне на фронті, окремі люди живуть своїм мирним життям, забуваючи війну.
"Одні й ті самі люди мріють про повне знищення Росії – але виступають проти посилення мобілізації в Україні. Вимагають виходу на кордони 1991 року – але не планують особисто брати участь у відвойовуванні Донецька, Луганська чи Криму", - додає публіцист Михайло Дубинянський.
Концерт "Океану Ельзи", який відбувся 11 жовтня в київському Палаці спорту, несподівано перетворився на місце масової перевірки документів присутніх там чоловіків. Після завершення виступу під стінами Палацу зібралися співробітники територіальних центрів комплектування (ТЦК) та Національної поліції, які почали перевіряти документи у відвідувачів і затримувати чоловіків, які перебували в розшуку або підлягали мобілізації.
На відео, яке поширилося в соціальних мережах, видно, як правоохоронці та військові затримують молодих чоловіків і садять їх у мікроавтобуси під крики "Ганьба!". Подібні хвилі затримання отримали в народі назву "бусифікація". Окрім обурення натовпу, активних протестів проти дій військових та поліції не було.
Зауважимо, що це лише перша серія концертів "Океану Ельзи" в Києві, запланованих на 11, 12, 13 та 15 жовтня. Протест після подій, що відбулися, викликає запитання: чи не почнуть відвідувачі тепер масово здавати придбані квитки, побоюючись повторення подібних перевірок?
Крім того, масові перевірки та утримання в Києві тривали і в інших місцях. За повідомленням ЗМІ, з 10 жовтня співробітники ТЦК влаштовують облави в популярних ресторанах та клубах столиці.
Варто додати, що в Україні відбулося оновлення правил мобілізації. Згідно з директивою командування сухопутних військ, чоловіки віком від 50 до 60 років тепер можуть бути мобілізовані лише за спеціальним розпорядженням Генштабу, а так звана "бусифікація" для цієї категорії заборонена. Також призупинено призов чоловіків віком від 18 до 25 років, які обмежено придатні до служби, - призов можливий лише за письмовою згодою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.