«Ми можемо бути на порозі чогось, що було б дуже, дуже важливим для світу в цілому»
«Міша, давай музику!» — кажуть люди. І я даю. Бо що ще робити, якщо музика — це не просто справа життя, а саме життя? Альбом — це мій маленький всесвіт, де все змішалося: трохи безладу, трохи бруду, трохи кохання.
Злочинці Рівненської колонії організували "бізнес на нарах", заробляючи на людській крові й сльозах
Служба Безпеки України і Національна поліція викрили групу в’язнів Рівненської колонії, які виманювали гроші у родичів українських військовополонених. Своїх жертв вони знаходили у соцмережах та пропонували "допомогу" за гроші. Усі шахраї відбували покарання за тяжку злочини і мели великі терміни ув'язнення.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
"Незаконну діяльність організували троє ув’язнених місцевої виправної колонії, які відбували покарання за тяжкі злочини. Зловмисники знаходили в інтернеті людей, які розшукують своїх близьких, учасників бойових дій, і називались їм військовослужбовцями. Потім за гроші пропонували громадянам «допомогу» у встановленні місця перебування і стану здоров’я зниклих воїнів або навіть звільнення їх з полону", - йдеться у повідомленні.
Вартість таких «послуг» становила від трьох до майже 100 тисяч гривень. Сума залежала від емоційно-психологічного стану потерпілих та їхніх фінансових можливостей. Гроші просили переказувати на банківські картки знайомої жінки одного із ув’язнених. Після отримання коштів зловмисники припиняли спілкування з потерпілим і більше не виходили з ними на зв’язок.
"Встановлено, що шахраї підшукували своїх жертв у тематичних спільнотах популярних соцмереж, до яких приєднувались з фейкових акаунтів.Там вони знаходили інформацію про військових, яких розшукували, і заходили у приватне листування з їхніми родичами. Зловмисники застосовували методи маніпулятивного впливу та чинили психологічний тиск на співрозмовників", - інформують в СБУ.
Правоохоронці вилучили докази як у в'язнів, так і їхньої подруги-спільниці. Усі понесуть покарання за законом.
Аферисти користають з того, що більшість людей у ці важкі часи є емоційно вразливими й довірливими, а тому не втрачають шансу заробити на людській біді. Для когось війна - горе, для іншого - можливість "заробити".
Раніше Інформатор писав про "волонтера, який ошукав дружину безвісти зниклого захисника. І про довірливу харків'янку, яка випадково дізналась про неоплачений кредит в банку, який вона ніколи не брала. Також в мережі активізувалися злочинці, що намагаються збирати кошти від імені ГУР – вони нібито збирають кошти для різних підрозділів ЗСУ.
Є кілька порад від одного з мобільних операторів про те, що вас повинно насторожити і зрозуміти - вам пише чи з вами говорить шахрай. Ознайомитись з ними можна за цим посиланням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.