Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Лідер по недотриманню мовного закону - українська столиця
Найчастіше в Україні не дотримуються мовного закону працівники сфери обслуговування - 60% від всіх порушень. Найбільше скарг мовному омбудсмену приходило з Києва та Одеської області. Загалом за січень та лютий українці 455 разів поскаржилися про порушення цього закону.
Як повідомляє Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, 192 звернення стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів, через які бізнес обслуговує клієнтів, 81 скарга - про порушення безпосередньо під час обслуговування. Також за 2 місяці 2023 року українці 31 раз поскаржилися на недотримання мовного закону в зовнішній рекламі та вивісках.
"13 звернень українців надійшло щодо порушення законодавства про державну мову педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої та вищої освіти. Щодо порушення Закону у сфері охорони здоров’я під час надання послуг окремими медиками в лікарнях, діагностичних центрах та сімейних амбулаторіях, а також отримання інформації від лабораторних центрів недержавною мовою повідомили 5 разів", - каже Кремінь.
Найбільше скарг про порушення до омбудсмена надійшло з Києва (159 звернень), Одеської (66), Харківської (47), Дніпропетровської (42), Миколаївської (24) та Київської (20) областей. 8 скарг були з Полтавської області, по 7 - з Сумської, Запорізької, Львівської та Житомирської, по 5 - з Чернігівської та Вінницької, по 4 - із Черкаської та Кіровоградської, по 3 - з Чернівецької, Волинської та Хмельницької областей, 2 звернення з Донецької області, з Тернопільської, Луганської та Закарпатської - по 1. З інших областей скарг українців про порушення мовного закону не надходило. Крім того, у 28 випадках не вдалося встановити регіон заявника.
"За результатами розгляду звернень громадян з метою усунення та недопущення в подальшому порушення законодавства про державну мову Уповноваженим вжито заходів реагування, у т. ч. проведення державного контролю та накладення на порушників санкцій, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення. Про результати заходів реагування інформуватимемо додатково", - додав мовний омбудсмен.
З 16 липня 2022 року запровадили адміністративну відповідальність за всі порушення Закону. Це передбачає можливість для Уповноваженого із захисту державної мови накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон. Представники Уповноваженого зможуть складати адміністративні протоколи. Уповноважений із захисту державної мови розглядатиме їх і виноситиме постанови, які передбачають або попередження, або штрафи.
Розмір штрафу становить від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення складатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.
Нагадаємо, в Одесі жінку вигнали з кафе за прохання обслуговувати українською мовою.
Також в Одесі в одному з готелів стався скандал через українську мову. Гостя обурилася, що персонал між собою розмовляє українською. Вона заявила, що українська мова "не модна", дівчата "перевзулися і це соромно".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Отключить проверкуПремиальные предложения