У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Щодо власника закладу вживатимуть заходів
Сьогодні, 16 лютого, у Одесі власник закладу Cafe de Fleur вигнав жінку з кафе за те, що вона попросила обслуговувати її українською мовою.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на відео з соцмереж, яке виклала обурена клієнтка закладу. На відео власник кафе говорить, що не буде говорити українською із клієнткою, адже він погано знає мову, а потім просить покинути заклад, бо це приватна власність. Після того, він говорить клієнтці, що заклад закривається і просить її вийти.
@rvn.ua На жаль, випадки відмови в обслуговуванні українською мовою в Одесі ще існують. Але рідко, фіксуймо їх разом за хештегом #рвнсрач #одеса #одесити #українськамоваводесі #рвн #робимовамнерви #мовнийзакон ♬ оригінальний звук - «РОБИМО ВАМ НЕРВИ»
Представниця Уповноваженого із захисту державної мови по півдню Ярослава Вітко-Присяжнюк заявила, що щодо власника кафе будуть вживати відповідних заходів.
"Виганяти клієнтку із закладу за прохання обслуговувати державною — це більше, ніж просто порушення законодавства. Гадаю, власник кафе сьогодні сповна відчув реакцію суспільства на подібне. Водночас порушення не залишилося непоміченим і в секретаріаті Уповноваженого із захисту державної мови і ми вже вживаємо відповідних заходів щодо безпосереднього порушника", — написала представниця Уповноваженого.
З 16 липня 2022 року запровадили адміністративну відповідальність за всі порушення Закону. Це передбачає можливість для Уповноваженого із захисту державної мови накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон. Представники Уповноваженого зможуть складати адміністративні протоколи. Уповноважений із захисту державної мови розглядатиме їх і виноситиме постанови, які передбачають або попередження, або штрафи.
Розмір штрафу становить від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення складатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.
Раніше Інформатор писав про те, як відреагували у "Убері" на те, що водій компанії відмовився спілкуватись з пасажирами українською мовою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.