Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
«На все те в житті, що не можу описати словами, я реагую піснями. «Ізюм» та «Усі в мені» — рефлексія на особисте знайомство зі злом, якого раніше не знала, і добром, яке йому протидіє. Пісню «Усі в мені» написала, коли почала втрачати героїв, яких встигла полюбити, і серце стало домом для їхнього безсмертя».
Попит на генератори значно зріс у жовтні
Проблеми зі світлом в Україні значно підвищили попит населення на генератори, зарядні станції, акумулятори та павербанки. Дефіцит цих товарів викликав зростання цін та імпорту, оскільки більшість із них завозять з-за кордону. Майданчик Prozorro залишається місцем, де можна придбати генератори дешевше, ніж на комерційному ринку. Організація Transparency International Ukraine проаналізувала, скільки генераторів через Prozorro у 2022 році придбали державні органи, підприємства та місцева влада.
За даними проєкту, за 11 місяців року придбали понад 10 тисяч генераторів на 1,5 мільярда гривень. У грудні вже оголосили закупівлі генераторів на понад 900 мільйонів.
Попит на генератори значно зріс у жовтні й далі продовжив зростати. Так, у листопаді вже придбали більше генераторів, ніж в усі попередні місяці.
В ЯКИХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ ПРИДБАЛИ НАЙБІЛЬШЕ ГЕНЕРАТОРІВ
Найбільше генераторів купили у Київській області – майже 2,6 тисячі на 451 млн гривень. Це дані з урахуванням столиці.
На другому місці за кількістю придбаних генераторів – Дніпропетровська область з 860 пристроями за 197 млн. На третьому опинилася Вінницька область, де купили 784 генератори на 144 млн. В лідерах за кількістю куплених генераторів також є Одеська, Львівська, Івано-Франківська та Полтавська області.
До слова, найбільше генераторів через Prozorro (400 на 28,6 млн гривень) придбав Департамент муніципальної безпеки КМДА. Вони потрібні для об’єктів критичної інфраструктури столиці та тих, які забезпечують життєдіяльність киян. Зокрема, комунальних аптек і ЦНАПів. На другому місці – КП «Вінницяміськтеплоенерго» з 247 генераторами на 62,4 млн гривень.
Другий місяць поспіль росія вдається до ракетного обстрілу енергоінфраструктури України. За останніми даними, пошкоджено близько 50% системи. Це призводить до планових та екстрених відключень світла. Мешканці багатоквартирних будинків, аптеки, ресторани, банки та лікарні запасаються генераторами, які працюють на бензині. Мінекономіки йде назустріч і скасувала дотримання вимог законодавства стосовно локалізації, сплати ПДВ та ввізного мита під час закупівлі генераторів. А міськрада Львова ухвалила рішення про компенсацію містянам 50% вартості генераторів.
Нагадаємо, у Грузії активісти за тиждень зібрали гроші на 200 генераторів для України. Крім того, з Риги до Києва прямують 49 генераторів та 100 теплових гармат.
Також Інформатор писав, як завезти в Україну генератори без мита та ПДВ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.