Як завезти в Україну генератори без мита та ПДВ

Читать на русском

Зараз автономне джерело електроенергії стає для українців необхідною річчю

Читать на русском
Як завезти в Україну генератори без мита та ПДВ
Електрогенератор вирішує багато проблем під час відключення світла

Зараз автономне джерело електроенергії стає для українців необхідною річчю

Через відключення світла українці стали купувати альтернативні джерела енергії, зокрема, й генератори. Але через високий попит на них, в Україні виник дефіцит, тож доводиться завозити генератори з-за кордону. Інформатор розповідає, як можна це зробити, щоб не платити мито та ПДВ.

Так, згідно з інформацією митної служби, якщо вартість генератора становить від 500 до 10 тисяч євро, то на митниці необхідно письмово задекларувати його. Також треба буде сплатити податок:

  • ввізного мита за ставкою 10% фактурної вартості. Тобто, якщо генератор коштував 700 євро, то мито вважають від 200 євро (тобто від суми, що залишається після віднімання 500 євро) і вона становитиме 20 євро;
  • податку на додаткову вартість за ставкою 20% фактурної вартості з урахуванням суми ввізного мита. Якщо генератор коштує 700 євро, то ПДВ рахуватиметься від 220 євро і складе 44 євро.

Коли не треба сплачувати мито та ПДВ за ввезення генератора?

9 листопада уряд ухвалив постанову, якою звільнив усіх імпортерів генераторів та акумуляторів від сплати ПДВ і мита. У Мінекономрозвитку порахували, що це дозволить знизити вартість цих товарів на 25%.

Так, генератори, вартість яких менша за 500 євро, а вага менша за 50 кг, і які перевозять на машині, залізницею або морем податком не обкладаються. Також за перевезення таких генераторів не потрібно заповнювати декларацію.

До слова, завозити генератори без мита на територію України можна лише особисто. Якщо його надсилати поштою, то доведеться сплатити усі необхідні платежі. Також без розмитнення можна отримати лише одну посилку на добу. Якщо обсяги товарів перевищують зазначені норми, або ж людина завозить їх особисто частіше одного разу упродовж однієї доби, то вони теж підлягають письмовому декларуванню.

Коли українцям чекати зниження цін на обладнання?

В торговельних мережах, до власників яких звернувся Informator, поки не можуть дати відповіді на це питання. Нового завозу генераторів, обігрівачів та іншого обладнання, на яке скасовано податок, ще не було. В магазинах, де, попри шалений попит, ще залишився такий товар, він буде за старими цінами. Нові надходження обладнання будуть не раніше, ніж через тиждень. Чи зменшиться ціна? Скоріше так. Стабілізується однозначно. Але це вже залежить не тільки від скасування податку. А й від інших об’єктивних причин. Наприклад, курсу валюти, вартості пального та іншого. 

Раніше ми писали, що під час російських обстрілів енергетичної інфраструктури України гостро постає питання: як забезпечити себе надійним джерелом електрики. Підстрахувати на час блекауту може мініелектростанція з бензиновим чи дизельним мотором. Звичайно, що у споживачів виникає питання, який генератор краще: бензиновий чи дизельний? А також як їх використовувати у багатоповерхівках?

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.