Як правильно вибрати генератор для дому?

Фахівці радять визначитися з необхідною вам потужністю і подбати про зручність запуску

Як правильно вибрати генератор для дому?
Допомагаємо розібратися у безлічі видів та моделей генераторів

За нинішніх часів автономне джерело електроенергії стає для українців річчю першої потреби. Впоратися з роллю такого джерела на час блекауту здатна мініелектростанція з бензиновим, дизельним чи газовим мотором. Розібратися у безлічі видів та моделей генераторів пересічному користувачу непросто. Інформатор зібрав найбільш важливу інформацію про них. 

Що варто врахувати при купівлі генератора?

По-перше – потужність, щоб мати можливість подати живлення до всього електричного обладнання. По-друге – наявність стабілізатора напруги, адже чутлива електроніка може згоріти від перепадів вихідної напруги. Подумайте також про зручність запуску (ручним тросом, електростартером чи автоматичним включенням).

Не останню роль грає тип палива, на якому працює генератор. Дизельні генератори коштують дещо дорожче за бензинові, але у перспективі себе можуть окупити завдяки значно ефективнішому двигуну. Газові моделі неймовірно дорогі, але дають найбільший рівень економії. Для довготривалого живлення електрикою дому чи кількох квартир вони є найкращим варіантом.

Якої потужності має бути генератор для будинку?

Якщо будинок невеликий, а живити потрібно лише освітлювальні прилади, холодильник та комп'ютер, вистачить 3 кВт. Якщо приладів багато, краще подбати про запас 5 кВт. У разі постійної роботи електричного опалення, насосу та бойлера краще придбати генератор на 7 кВт.

Переваги та недоліки бензинового генератора

Для короткочасного користування буде достатньо генератора на бензині. Його потужності вистачить на необхідні потреби будинку, а ще його перевага в тому, що він дешевше за генератори на дизпаливі та за газові моделі. Тож, не дивно, що, за статистикою серед всіх продажів генераторів 58% припадає на бензинові. Знайти їх можна як в шумопоглинаючих кожухах, так і у відкритих варіантах. 

Недоліки бензинових генераторів:

  • Неспроможність працювати довгий час без перерви. Після п’яти-восьми годин роботи доводиться давати генератору кілька годин відпочинку.
  • Кожний кіловат виходить відносно дорого через високу вартість бензину.
  • Моторесурс двигуна рідко перевищує 4 тисячі годин.


Де краще використовувати дизельний генератор?

Для комерційних цілей (офісні центри, магазини, підприємства) використовують дизельні генератори потужністю 10 кВт. Це установки професійної серії, які розраховані на тривалі навантаження та використовуються як стаціонарні джерела живлення. Втім, дизельні генератори існують і в побутових варіантах.

Переваги дизельних електростанцій:

  • Моторесурс дизельного обладнання може сягати 40 тисяч мотогодин.
  • Двигун на дизелі добре переносить значні навантаження. Такий генератор здатний витримувати тривалий час роботи без перерви.
  • Більш економно витрачають паливо. Маючи високу потужність, дизельні генератори вигідніше за бензинові моделі на 20-30%.


Недоліки дизельних генераторів:

  • Високий рівень шуму. Якщо генератор поставляється без спеціального кожуха, що знижує рівень шуму на 20-25 Дб, то його краще встановлювати в окремому приміщенні.
  • Ціна на дизельний генератор завжди вища, ніж на бензиновий з такою ж потужністю, на 20-40%.


Ось декілька варіантів генераторів на різному паливі, різної потужності і на різні фінансові можливості покупців:

Для тих, хто шукає бюджетний варіант генератора, ця модель підійде найкраще. Так, він не надто потужний і не надто функціональний, але за відносно невелику ціну користувач отримує побутовий генератор із потужністю 2200 Вт, який не залишить його без електрики у скрутну хвилину.

Має автоматичний регулятор напруги, який гарантує постійну та однорідну вихідну потужність, що вкрай важливо для електроніки. Місткість паливного бака складає 15 л. Цього вистачить на 12-15 годин роботи, залежно від навантаження. Ціна – 18 000 -19 000 грн. 

Простий і надійний  генератор з бензиновим двигуном і об’ємом бака 12 літрів. Його енергетична ефективність не на самому високому рівні – 750 г/кВт*год, але це компенсується низькою вартістю і хорошею потужністю – до 2500 Вт. 

Прилад має датчик рівня палива і вбудований вольтметр. У його конструкції є дві розетки 220 В, а також джерело постійного струму 12 В. Така універсальність зайвою не буде. Запуск двигуна проводиться за допомогою ручного стартера. Модель Werk WPG3600 можна використовувати в якості основного або резервного джерела електроживлення протягом тривалого часу: здатний безперервно працювати до 12 годин. Ціна – 23 600-29 000 грн.

Якщо вам потрібний легкий та невеликий, але надійний прилад, то цей генератор від японського виробника з бездоганною репутацією якраз для вас. Він важить лише 28 кг, паливний бак вміщує до 8.5 літрів бензину, але цього достатньо для безперебійної роботи електроприладів потужністю не більше 850 Вт. Вистачить, щоб відновити роботу освітлення, підзарядити портативну електроніку тощо. 

До переваг генератора можна віднести значно більший ресурс двигуна, високий коефіцієнт корисної дії (як наслідок менше споживання палива при ідентичній потужності), продумана ергономіка і сучасні системи захисту. Ціна – 17 700 грн.

Недорогий, невибагливий в обслуговуванні генератор з непоганою продуктивністю. Має доволі великий паливний бак, на якому здатен працювати до 11 годин. При номінальному показнику 2.8кВт максимальна потужність двигуна цієї моделі складає 3 кВт.

Сучасний чотиритактний двигун генератора споживає трохи більше пів літра бензину в годину. Але це при невеликій потужності. За максимального навантаження пристрій потріблятиме значно більше.

Оснащений захистом від низького рівня масла.Також присутня функція захисту від перевантажень. Рівень шуму цілком звичний для генераторів такої потужності. Достатньо збалансований і недорогий варіант для тих, хто хоче отримати максимум продуктивності не за всі гроші світу. Ціна – 29 200 грн.

Цей генератор потужністю 5 кВт фахівці вважають одним з найкращих бензинових генераторів в сегменті середнього класу. Величезний паливний бак на 25 літрів дозволяє йому працювати цілу ніч без додаткової заправки. Має чималі розміри (670x475x485 мм) та вагу – 86 кг. Втім, виробник подбав про зручність при його використанні, додавши колеса та ручки для перевезення. Його можна встановити на дачі або в заміському будинку, у квартирі чи промисловому приміщенні як резервне джерело електроживлення. До недоліків можна віднести високий рівень шуму. Однак така розплата за високу продуктивність. Ціна – 49 600 грн.

Це представник професійних генераторів на дизельному паливі потужністю 5 кВт, якої достатньо, щоб забезпечити електроживленням будинок, дачу, велику квартиру, склади, невелике підприємство. Генератор відмінно виконує свої функції при тривалій і короткочасній роботі. Ресурс двигуна значно вищий як у бензинових моделей. Паливний бак на 15 л дозволяє пристрою працювати довгий час без дозаправлення. Запустити його можна вбудованим електростартером. За даними виробника витрата палива становить 340 г/кВт*год. Ціна – 84 000-110 000 грн.

Цей генератор споживає 3.2 м. куб/год при потужності понад 8 кВт. Доволі економна модель завдяки величезній різниці між вартістю природного газу та рідкого палива. Пристрій можна приєднати до газової труби (магістралі) та позбавитися клопоту з каністрами, які неминучі у випадку з бензиновим чи дизельним генератором. Однак якщо стануться перебої у постачанні природного газу – він вже не знадобиться.

Генератор придатний для використання у складних умовах експлуатації. Захисний кожух дозволяє використовувати його навіть надворі під час дощу. Присутній автоматичний регулятор напруги, що важливо при підключенні чутливої електроніки.

Шумить модель (60 дБ) не більше бензинових, однак видає до п’яти разів більшу потужність. Це досить дороге, але дуже енергоефективне джерело безперебійного постачання електрики, якого вистачить для живлення кількох квартир. У довготривалій перспективі генератор себе швидко окупить завдяки низькій вартості утримання і величезному ресурсу, стверджують фахівці. Ціна – 280 000 грн.

Раніше ми розповідали про те, що в Україні скасували податки на ввезення генераторів та обігрівачів. Чи стануть вони дешевшими? Читайте про це тут.

Окрім генераторів, підстрахувати на час блекауту може мініелектростанція з бензиновим чи дизельним мотором. Звичайно, що у споживачів виникає питання, який генератор краще: бензиновий чи дизельний? А також як їх використовувати у багатоповерхівках?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ольга Чорна 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube