В уряді Німеччини відповіли, чи скасують громадянську допомогу Bürgergeld для українців

Читать на русском

У Федеральному міністерства праці відреагували на пропозиції кількох депутатів скасувати допомогу у 563 євро для громадян України: підстав для цього немає

Читать на русском
українці у Німеччині, євро
Гроші від уряду на життєві потреби українцям не скасують

У Федеральному міністерства праці відреагували на пропозиції кількох депутатів скасувати допомогу у 563 євро для громадян України: підстав для цього немає

У Федеральному міністерства праці відреагували на пропозицію низки депутатів припинити виплату у 563 євро (Bürgergeld) для українців, які перебувають під захистом Німеччини. Тут вважають, що було б неправильним відбирати гроші у жінок і дітей - а таких біженців тут переважна більшість. В уряді наголосили, що таких планів немає. 

Як повідомляє Deutsche Welle, урізати допомогу не будуть. У міністерстві не бачать у цьому потреби й вважають, що треба підтримувати українців, переважна більшість з яких - це жінки та діти. 

"Уряд не має наміру обмежувати виплати соціальної допомоги близько 1,17 мільйона українських біженців, які зараз проживають у Німеччині. Наразі 185 тисяч осіб мають постійну роботу, ще 47 тисяч мають мінімальну зайнятість. Інші її шукають", - заявив заступник речника Федерального міністерства праці Домінік Ерентраут. 

Представник міністерства додав, що найбільшу частку біженців становлять жінки та діти. Було б неправильно відбирати у них допомогу на найнеобхідніші життєві потреби. 

Після цього заяву зробив офіційний представник уряду Штеффен Гебештрайт. Він наголосив, що уряд не має планів скорочувати виплати людям, які втекли в Німеччину від російської агресивної війни проти України.

Українці у Німеччині: працювати чи жити на соціалку

Як писав Інформатор, низка депутатів ФРН від різних політичних партій закликала уряд скасувати українцям Bürgergeld. Вони вважають, що, отримуючи 563 євро, українці не хочуть шукати роботу. І, скасувавши допомогу, вони підштовхнуть людей до офіційного працевлаштування. 

Нагадаємо, у Німеччині з понад 1,65 млн українців, які перебувають під захистом країни від початку повномасштабного вторгнення Росії, працюють лише 20%. Знайти роботу без знання німецької мови у цій країні справді непросто. Але це можливо: ми публікували перелік деяких популярних вакансій, які не потребують особливої кваліфікації, але за них добре платять і дозволяють працювати неповний робочий день. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.