В українських ПТУ цього року з'явиться спеціальність "оператор цивільних дронів" - Міносвіти

На операторів дронів можна навчатись у профтехах у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській та Чернігівській областях

Українці зможуть навчатись на операторів дронів
За підтримки ЄС вже закупили дрони для практичного навчання та підготували викладачів

В Україні, під впливом війни, освітній процес пройшов через значні зміни, включаючи впровадження інноваційних підходів та технологій, які спрямовані на підготовку майбутніх фахівців. Однією з таких ініціатив є навчання з керування цивільними дронами, яке вже запроваджено у закладах професійно-технічної освіти семи областей країни. Зокрема, навчатись на операторів дронів можна буде у профтехах у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській та Чернігівській областях.

Як повідомляє пресцентр Міносвіти, спільно з представництвом Європейського Союзу ще у 2022 році розпочали роботу над розробкою навчальних програм. Пілотний проект стартував у Львівській та Дніпропетровській областях, де за рік було створено комплексні програми навчання з управління дронами на різних рівнях: від первинної підготовки до гурткової роботи.

Важливим етапом є затвердження професійного освітнього стандарту та ліцензування навчальних закладів, що планується на цей рік. Це дозволить молоді та дорослим отримати офіційний документ про здобуття професії "Оператор цивільних дронів".

Міністр освіти і науки підкреслив, що мета цих заходів – покращити якість підготовки фахівців та забезпечити їхню готовність до викликів сьогодення та майбутнього. До речі, за даними Мінцифри, за підтримки ЄС дрони для практичного навчання та підготували викладачів вже закуплені.

Масове виробництво дронів і підготовка фахівців

Ще торік, 24 березня, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив про запуск масового виробництва безпілотників для потреб українських Сил оборони. Водночас міністр освіти Оксен Лісовий запропонував, щоб українські діти виробляли FPV-дрони на уроках праці.

Вже цього року Федорів повідомив, що Україна налагодила виробництво бойових і розвідувальних дронів для військових і до кінця року матиме обіцяний мільйон безпілотників. Над цим працюють 200 компаній і понад 300 тисяч інженерів. Зараз розробники успішно випробовують український аналог російського Ланцета - цей дрон скоро поїде на фронт.  

Президент Зеленський також обіцяв, що окрім виготовлення дронів у наступному 2024 році для ЗСУ планують поліпшити структуру операторів дронів. За словами військового журналіста Юрія Бутусова, наразі застосування бойових дронів українськими військами не є врегульованим, а від умілого використання безпілотників залежить перевага у війні. Дрон вистежує, коригує та убиває противника краще за всю іншу зброю. І може робити це на різних відстанях залежно від своїх технічних характеристик.  

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми мали можливість поспілкуватися з очільником Мінфіну, Сергієм Марченком, щодо викликів, з якими стикається щодня на своєму посту та прийняття посади. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube