У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Лісовий має намір відійти від застарілої схеми освіти та залучити школярів до вирішення суспільних проблем
Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий готує модернізацію наявної системи освіти у школах. Він планує скоротити кількість предметів, замінивши деякі з них стислими курсами. А низку шкільних дисциплін – осучаснити. Наприклад, урок праці.
За словами очільника МОН, цей предмет важливий, але потребує серйозних змін. Йому треба надати новий сенс і відійти від застарілого формату. Про це Лісовий розповів в інтерв'ю "Лівому берегу".
"Сьогодні діти у школі можуть збирати FPV-дрони. 3D-принтінг доступний для підлітків. Цим усім треба володіти. Треба відходити від моделі уроків праці, коли дівчатка – це швейні машинки та каструльки, а хлопчики йдуть на лобзики", – зазначив міністр.
Ще він додав, що через уроки праці дітей можна долучити до вирішення суспільних проблем. Таким чином у них буде формуватись "громадянська відповідальність".
"Можна робити правильні речі для фронту, можна робити правильні речі для людей, які втратили дім, можна робити хороші речі для безпритульних тварин. Можна робити дуже багато сенсових хороших речей, які власне формують у людини громадянську відповідальність. Ти працюєш для когось і насолоджуєшся результатом", – додав Лісовий.
В Україні планують скоротити кількість предметів у школах. Лісовий зазначив, що це не позначиться на якості освіти. Діти отримають ті знання, які повинні отримати. Дисципліни будуть більш концентровані. За його словами, зараз учні старшої школи вивчають понад 20 предметів і онлайн це все освоїти дуже складно.
Також він додав, що з 2027 року учні старшої школи зможуть обирати напрямок, яким бажають навчатися. Це зручно і відповідає європейським вимогам.
FPV-дрони використовують ЗСУ. Вони дозволяють спостерігати за місцевістю чи об'єктом у режимі реального часу. Такі безпілотники досить бюджетні, при цьому багатофункціональні. Наразі складанням їх в Україні займаються волонтер. Вони використовують китайські комплектуючи, що і дозволяє знизити ціну цих літальних апаратів.
Раніше Інформатор писали, коли українські школярі повернуться за парти. Також повідомляли, що в Україні для учнів 4 та 9 класів скасували ДПА у 2023 році. Ще відомо, що в Україні планують запровадити 12-річне навчання в школах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.