В Україні зменшилася кількість смертей від COVID-19

Читать на русском

МОЗ не планує відновлювати протиепідемічні норми по всій країні

Читать на русском
В Україні зменшилася кількість смертей від COVID-19

МОЗ не планує відновлювати протиепідемічні норми по всій країні

Абсолютна кількість випадків COVID-19 на 32 % менша ніж в аналогічному періоді минулого року. На третину зросла частка дітей, що захворіли, але летальних випадків серед них не зафіксовано. Ситуація із захворюваністю зараз контрольована. 

Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. МОЗ не планує відновлювати протиепідемічні норми по всій країні.

"Через зростання кількості вакцинованих від COVID-19 вшестеро зменшилася кількість смертей. Вакцинація має доказову базу щодо своєї ефективності й щодо профілактики важкого перебігу коронавірусної хвороби", - наголосив Кузін. 

За його словами, МОЗ не планує відновлювати протиепідемічні норми по всій країні, зважаючи на контрольовану ситуацію із захворюваністю. Водночас ухвалювати рішення щодо відновлення карантинних норм на своїй території може місцева влада.

"Є чотири основні заходи, найбільш ефективні для запобігання інфікуванню коронавірусною хворобою: дотримання гігієни рук і респіраторна гігієна, носіння масок, дотримання фізичної дистанції й за можливості та відповідного рішення роботодавця — дистанційна робота. Такі заходи, якщо запроваджені на місцях, мають максимальний вплив на епідемічний процес", - зазначив Кузін.

Ситуація з COVID-19 в Україні

В Україні за останній тиждень на коронавірус захворіли понад 42 тисячі людей. Через зростання кількості нових випадків COVID-19 українців просять вакцинуватися. Перелік пунктів та центрів вакцинації за посиланням

Симптоми коронавірусу

Зазначимо, що хворі на COVID-19 можуть по-різному переносити захворювання. Легкий перебіг захворювання характеризується такими симптомами, як невисока гарячка (до 38° C), нежить або закладеність носа, головний біль, біль у горлі, біль у м’язах, кашель, відсутність змін психічного стану (порушення свідомості), спотворення нюху (дизосмія), смаку (дизгевзія) або втрата нюху (аносмія). 

Водночас цей перелік не є вичерпним, оскільки COVID-19 мутує, а тому перелік ознак може змінюватись. Через це потрібно робити тест при будь-яких ознаках гострої респіраторної інфекції. Це допоможе точно визначити: хворієте ви на коронавірусну хворобу чи у вас звичайна застуда. Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний видати сімейний лікар. У випадку, якщо у вас немає сімейного лікаря, або він з якихось причин не надав направлення на тестування, телефонуйте на гарячу лінію 0 800 60 20 19. Необхідно консультуватись із сімейним лікарем та у разі погіршення самопочуття терміново йому про це повідомляти. У екстрених випадках телефонуйте на 103 для виклику медичної бригади. 

Нагадаємо, у Тернополі повернули масковий режим. Крім того, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу.

Також Інформатор писав, яку безкоштовну допомогу можуть отримати українці при лікуванні COVID-19 у стаціонарі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.