В Україні зʼявиться Єдина система відеомоніторингу: вона охопить десятки тисяч камер спостереження

В систему планують інтегрувати камери на дорогах, у публічних місцях і навіть у навчальних закладах

Камери, МВС
Київ "програє" іншим європейським містам за показником кількості камер

МВС створює Єдину систему відеомоніторингу в Україні. До неї будуть підʼєднані тисячі камер відеоспостереження, які розташовані на дорогах, у місцях великого скупчення людей. У майбутньому туди інтегрують камери, які зʼявляться у навчальних закладах.

Цей інструмент покликаний забезпечити безпеку та порядок у публічних місцях. Законопроєкт, який має врегулювати цей процес, вже знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Про це у коментарі телемарафону розповів заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

Так, процес запуску Єдиної системи мав бути завершений ще наприкінці 2022 року. Водночас, зробити цього не вдалось через війну. За словами представника міністерства, до Єдиної системи відеомоніторингу підʼєднають 50 тисяч камер, зокрема:

  • на автодорогах державного значення.
  • у місцях великого скупчення людей.
  • камери, які під'єднані до муніципальних систем "Безпечне місто".
  • у майбутньому - камери в навчальних закладах.

"Безумовно, для суб'єктів господарювання в межах законопроєкту будуть розроблені правила безпеки - як буде здійснюватись доступ до камер відеоспостереження, як вони адмініструватимуться і як буде використовуватись інформація", - розповів Тимченко.

Заступник міністра додав, що в Києві наразі встановлено 2 камери відеоспостереження на кожну 1 тисячу мешканців. Для порівняння, у Римі це число становить 4 камери на 1 тисячу населення, у Стамбулі - 7, у Берліні - 8, у Лондоні - 13. У МВС вважають, що впровадження системи відеомоніторингу сприятиме не лише зменшенню рівня злочинності, але й забезпечить можливість проведення превентивних заходів. Тимченко також наголосив, що в областях з великою кількістю дорожньо-транспортних пригод після встановлення камер відеоспостереження кількість інцидентів значно зменшується.

Росіяни мали доступ до камер по всій Україні

Журналісти проєкту "Схеми" дізнались, що В Україні два десятиліття працювали тисячі камер відеоспостереження з програмним забезпеченням від російського виробника TRASSIR/DSSL. Вони могли роками передавати інформацію на сервери, які розташовані у росії, до них був доступ і в ФСБ.

Використання цих камер Україна обмежила тільки 27 лютого 2022 року. Всі українські інтернет-провайдери мали заблокувати доступ до десятків мільйонів IP-адрес рф, зокрема серверів компанії TRASSIR. Однак і досі, увімкнувши VPN, користувачі мають можливість користуватись цією російською програмою - відправляючи таким чином весь відеопотік на сервери у Москві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube